Animeler çizgi film midir?

zAhmet

Centipat
Çizgi film kavramı fazla genel, baştan yanlış sınıflandırılmış dünya genelinde bence :D yanlış gelmiş yanlış gidiyor işte. Çocuklar için olana da çizgi film denir, yetişkinler için olana da adı üstünde C İ Z G İ Film ama insanlar çizgi filmi küçük çocukların izlediği içerikler olarak yorumluyor, buna ayrı bir kavram gereklidir. Rick and Morty de çizgi filmdir (çizgi dizi daha uygun olur seri halinde yayınlanan içeriklere ama böyle devam edeceğim) ama bunu çizgi film diye 5 yaşındaki bir çocuğa izletir isen yarın mutfakta mastürbasyon yapmaya başlar, bu yüzden çocuk içerikleriyle çizgi film aynı şey değildir. Bu kavramı değiştirmeye kalksan dünyayı tokatlaman lazım, yaklaşık 100 yıl boyunca bunu insanlara öğretmen ve unutturman gerekir, Türkçede zaten 2-3 tane toplumun başına bela olan kavramlar var Kadın/bayan gibi bir tanesi de bu çizgi film kavramıdır.
(YouTubede birinin yorumuna karşılık vermiştim oradan kopyaladım :D)

Çizgi film sınıfına girer ancak bunun adı çizgi film diye yaş sınırlaması olmayacak diye bir kaide yoktur. Bazı Amerikan çizgi filmleri +13 veya +18 olabiliyor. Ben şimdi burada içerik belirtmeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı