Animeler Türkiye'de gereksiz mi linçleniyor?

Linçleyebildikleri kadar linçlesinler umrumda değil. Küçükken izlediği çizgi filmlerin anime olmadığı bilmiyorlar.

Ayrıca 2 anime izleyim aptal otaku triplerine girenler yüzünden linçlerin büyük bir kısmı.

Güzel anime vardır kötü anime vardır. Tsubasa, Beyblade de animedir. Ve bunları hala açıp izlerim arada.
Evet.

Pepe ile aynı kategoriye koyup çizgi film diye kesip atanlar açıp bir hentai izlese aslında aradaki dağlar kadar farkı görür :)

Hocam anime de çizgi filmdir zaten?

Anime beni de rahatsız ediyor sebebi ise 1-2 anime izlemiş kişilerin gelip de konuşurken Japonca kelimeler yazması, söylemesi WhatsApp gibi uygulamalarda durumunu Japonca yazması, profil fotoğrafını anime yapması ve animeye laf söyledik diye bize küfür etmesi bunlara sonuç açıyor umarım böyle kendini anime fanı sanan kişiler son bulur yoksa bu haterlığın son bulacağını sanmıyorum.

Tanıdığım birisi anime izlemeye mha ile başladı. Kendine "weeb" "otaku" diyor her zaman. Sayesinde anime izlemekten soğudum açıkcası. Şimdi konuya gelirsek, benim yorumum şu şekilde:

İnsanlarımız yüzeysel bakıyorlar. Geçen günlerde bir anime hateriyle karşılaştım. Adam atıp tutuyor, anime izleyenlere "velet" diyor. Sordum adama hiç anime izledin mi?
Cevap. Tahmin ettiğiniz gibi hayır dedi. Bir ân cahilliğinin farkına vardım ve şu soruyu yönelttim:
En sevdiğin çizgi film hangisiydi?

Cevap; tsubasa.

Bu yeterli olacaktır.

Tanıdığım birisi anime izlemeye mha ile başladı. Kendine "weeb" "otaku" diyor her zaman. Sayesinde anime izlemekten soğudum açıkcası.

O arkadaş gibi anime izleyenlerin bazılarının kendisine otaku demesi çok cahilce bir hareket. Otaku Japonya'da hoş karşılanmayan ve olumsuz bir kavrammış. Bizimkiler bu kavramı havalı bir şey zannediyor.

Bu açıdan bakarsak ülkemizde anime izleyen kitlenin çoğu böyle çoluk çocuk olduğu için cahilce hareketlerin linçlenmesi aslında gayet normal. Yanlış yargılar bu kişiler yüzünden oluşuyor.

O arkadaş gibi anime izleyenlerin bazılarının kendisine otaku demesi çok cahilce bir hareket. Otaku Japonya'da hoş karşılanmayan ve olumsuz bir kavrammış. Bizimkiler bu kavramı havalı bir şey zannediyor.

Bu açıdan bakarsak ülkemizde anime izleyen kitlenin çoğu böyle çoluk çocuk olduğu için cahilce hareketlerin linçlenmesi aslında gayet normal. Yanlış yargılar bu kişiler yüzünden oluşuyor.

Haklısın. Aynı kişi şu ân EBA'da otakuluğun anlamını açıklıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı