Animeye yeni başlayanlar için öneriler

Eğer ki karanlık bir atmosfer, harika animasyonlar, ciddi karakterler ve hikayesi güzel olan bir anime isterseniz kesinlikle Attack on Titan.

Ya da biraz komedi, iyi hissettiren, renkli ve eğlenceli, bol aksiyonlu, harika kötü karakter tasarımı isterseniz My Hero Academia.

Kimetsu no Yaiba, bu da güzel animedir :D .

İyi seyirler.
  1. Darker than Black
  2. Black Lagoon
  3. Jormungand
  4. Phantom: Requiem for the Phantom
  5. Psycho-Pass
  6. Shijou Saikyou no Deshi Kenichi
  7. Shingeki no Kyojin (Bunu yazmazsam döverlerdi.)
  8. Deadman Wonderland
  9. Fullmetal Alchemist:
  10. Kaze no Stigma (Bununda yazarı öldü devamı gelmeyecek.)
  11. Gintama (Genellikle komedi animesi ama öyle Battle Arcları varki Naruto'ya kafa tutar...)
  12. God Eater
  13. Beelzebub
  14. Trigun
  15. Full Metal Panic!
  16. Naruto (Filleri, kendimi silahla vurmamı istememe neden oluyor yoksa üst sıraya koyardım.)
  17. Gantz
  18. Guilty Crown
  19. Highschool of the Dead (Hah, yazarı öldü devamı gelmeyecek!)
  20. Boku no Hero Academia
  21. Bleach
  22. Hunter x Hunter
  23. Btooom!
  24. Durarara!!
  25. Danganronpa
  26. One Punch Man
  27. Slayers
  28. Soul Eater
  29. Sword Art Online
  30. Tokyo Ghoul
Not: Sıralama kaliteye göre.
Çok kötü sıralama.

Son düzenleme:
Eğer ki karanlık bir atmosfer, harika animasyonlar, ciddi karakterler ve hikayesi güzel olan bir anime isterseniz kesinlikle Attack on Titan.

Ya da biraz komedi, iyi hissettiren, renkli ve eğlenceli, bol aksiyonlu, harika kötü karakter tasarımı isterseniz My Hero Academia.

Kimetsu no Yaiba, bu da güzel animedir :D .

İyi seyirler.

Çok kötü sıralama.

Evet, Shingeki no Kyojin alt sıralarda olmasını beğenmemiş anlaşılan. Boşuna döverlerdi yazmadım yanına.

Evet, Shingeki no Kyojin alt sıralarda olmasını beğenmemiş anlaşılan. Boşuna döverlerdi yazmadım yanına.
Shingeki no Kyojin, alt ve ya üst sırada olmasını fazla umursamıyorum. Listenizde Kimetsu no Yaiba yok, en çok oraya takıldım. My Hero Acadamida, gayet başarılı bir anime ve 20. sırayı hak ettiğini düşünmüyorum. Listenizi tekrar gözden geçirirseniz sevinirim :) .

FullMetal Alchemist Brotherhood mükemmel bir animedir. Dövüş, komedi unsurları mevcut. (10/10)

Jujutsu Kaisen var ama hiç sevmem. Beklentim yüksekti tabii 2021'in en iyi animesi olunca insan biraz merak ediyor. Ama noldu ? Tırt hikaye tırt karakterler. Hiç sevmedim millet aşırı abartıyor. Ama ilk defa izleyeceğin için öneririm. (4/10)

Attack On Titan: Şu an en sevdiğim anime ilk bölümü açtığında son sezonda olacakları bilsen şaşırırsın. Şarkıları, karakterleri, hikayesi mükemmel bir anime. Levi karakteri biraz abartılıyor o da klasik fangirl'ler yüzünden. (10/10)

Death Note: İlk izlediğim animeydi. Kılıçlar, silahlardan çok zekalar konuşuyor bu animede. 25. bölümden sonrası kötü. Ama ilk defa izleyeceğin için bayılabilirsin. (8/10)

Merhaba herkese, iyi akşamlar diliyorum.
Başlıkta da belirttiğim gibi anime izlemeye başlamak istiyorum. Sosyal medyada karşıma çıkan kesitler dışında (TV'de yayınlanan Bakugan falan saymazsak) hiç anime izlemedim. İzlemeye fazla meraklıyım.
Genelde aksiyonlu diziler hoşuma gider. İzlerken sıkılmayacağım bir anime önerir misiniz?
Şimdiden teşekkür ediyorum.
Tate No Yusha dışında başka güzel başlangıç animesi göremedim. Tate No Yusha'yı çok feci bir şekilde tavsiye ediyorum. Aksiyon falan her şey var. Çok fena bir kalitesi var. İzlemeden geçme.

Adettendir Death Note ile başlanır. Onun dışında Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba) ya da biraz daha büyüklere hitap eden bir şey istiyorsan Vinland Saga öneririm. Birkaç anime izledikten sonra kesinlikle Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) izlemelisin. Türkçe izleyeceksen bazı popüler animeler Youtube’da var ama çoğunlukla Türkanime tek seçenenğin gibi. Ne yazık ki site çok kötü videolar çok yavaş yükleniyor ve sadece birkaç player adamakıllı çalışıyor. Yerin varsa önceden indirip izleyebilrsin. B2 seviyesi İngilizcen varsa kesinlikle yabancı siteler daha iyi. Bazıları ücretli ama AnimeHeaven gibi siteler ücretsiz. Daha yüksek kalitede hiç kasmadan oynatıyor. Reklam engelleyici kullanmıyorsan biraz uygunsuz reklamlar çıkabilir sadece. Aynı zamanda Netflix’in varsa bazı animeler Netflix’te de var.

Geri
Yukarı