Ankara'da bayanlar 19:00'dan itibaren güvenli şekilde evlerine gidebilecek

Mansur Yavaş, saat 19:00'dan sonra Ankara EGO otobüslerine binen kadınların artık istediği yerde inebileceğini açıkladı.

En azından sokakta samuray kılıcıyla öldürülmeyi veya taciz edilmelerini bir nebzede olsa engeller. (Argo olarak anlaşıldıysa kusura bakmayın, kötü niyetle söylemedim)

Kaynak Mansur Yavaş

Fazla etkisi olacağını düşünmüyorum. Kadın düğmeye bastığında erkekte inecektir. İnsana şiddet konusunda daha üst kurumların adım atması gerekiyor ama neyse.

Mansur Yavaş, saat 19:00'dan sonra Ankara EGO otobüslerine binen kadınların artık istediği yerde inebileceğini açıkladı.

En azından sokakta samuray kılıcıyla öldürülmeyi veya taciz edilmelerini bir nebzede olsa engeller. (Argo olarak anlaşıldıysa kusura bakmayın, kötü niyetle söylemedim)

Kaynak Mansur Yavaş
Erkekler neden inemiyor? Sadece kadınlar öldürülmüyor ülkede.

Bence erkekler ve öğrenciler için de aynısı geçerli olmalı. Ayrıca iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Erkekler neden inemiyor? Sadece kadınlar öldürülmüyor ülkede.

Sağlık sorunu olmayan bir erkek fiziksel olarak kendini koruyabilir. Ancak kadın için böyle değil. Her ne kadar hak açısından eşit olması gerekse de erkek ile kadın fiziksel olarak farklıdır. Ha yine de olması lazım orası ayrı. Ben de isterim.

Bence erkekler ve öğrenciler için de aynısı geçerli olmalı. Ayrıca iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Hocam bu sefer minibüse döner, yollardaki durakların amacı kalmaz. Artı olarak trafikte sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı