Ankara'da dolmuş ve özel halk otobüsü sorunu çözüldü

Konu Ankara'daki halk otobüsleri sorunun çözülmesi. Tartışılan şey kahvehane siyaseti.

Mansur Yavaş elinden geldiğinin en iyisini ortaya koyarak şu andaki en iyi belediye başkanlarından birisi. Bu olaya da el atıp başarılı olmuş. Fakat bir süre sonra bu olay her yerde yeniden ve çok daha büyük şekilde tekrarlanacak. Çünkü akaryakıt fiyatları artıyor, bunu engelleyebilecek ve çözüm üretecek bir yönetime de ülke olarak sahip değiliz.

Kimsenin birbirini kandırmasına gerek yok. Durumun gittikçe kötüleştiğini görüyorsunuz. Bu gibi durumlarda bazı adımlar atılmaya çalışılıp gün kurtarılıyor ama böyle giderse sonumuz hiç iyi değil.

Yağ alamayan adamlar hala baştakileri destekledikçe bunlar böyle gider. Bu insanlara yaşadıkları her şey müstahaktır. Kendi düşen ağlamaz.

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bu iş Mansur Yavaş'ı aşıyor. Ankara'da yaşıyorum ve otobüsler hiç olmadığı kadar dolu, herkes artık otobüs kullanıyor trafik seyrekleşti.
Normal. Adam kendi otomobiliyle çıksa hızlı gideceğim diye bilmem kaç kat daha fazla para verecek akaryakıta. O yüzden daha ucuz ve yavaş bir yöntem olan otobüsleri seçiyor.

Mansur Yavaş'ın bu konuda yapacağı çok bir şey yok. Adam sadece Ankara Belediye başkanı. Çıkıp ülkenin ekonomisini de o mu düzeltsin?

Bu sorun gittikçe tüm kentlere yayılıp çok daha büyük bir hal alacak. Akaryakıt fiyatlarına karşı bir çözüm bulunması lazım.

@Ecmel hocam benim aldıgım para gecen sene fazlasıyla yetiyor ve artıyordu. Bu sene her sey ikiye katlandı, gecen sene yaptıgım aktiviteleri bu sene para çok gitmesin diye yapamıyorum bile. Bunların kalkıp da durumumuz iyi falan demesi çok sinir bozucu oluyor.

@Ecmel hocam benim aldıgım para gecen sene fazlasıyla yetiyor ve artıyordu. Bu sene her şey ikiye katlandı, gecen sene yaptığım aktiviteleri bu sene para çok gitmesin diye yapamıyorum bile. Bunların kalkıp da durumumuz iyi falan demesi çok sinir bozucu oluyor.

Dışarıda yemeyi en sevdiğim şeylerden biri kumruydu geçen yıl 10 TL'ye alıyordum 20 TL olmuş, tam ekmek tavuk döner de 20-25 TL arası olmuş artık böyle basit yiyecekler bile lüks oldu insanlar için

Yeni konular

Geri
Yukarı