Ankarada Filistin bayrağının çekilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

450155

Decapat
Filistin olaylarında Ankara da Filistin bayrakları açılıyor o bayrağın anlamı Osmanlı ayaklanmasından gelmiyor mu? Bana çok komik geliyor bu Filistin denen devletin Ermenistan asala terör örgütü ilişkileride vardı neden doğu türkistan için bu kadar ses çıkarılmadı? Ayrıca Filistin devlet başkanı Mahmud Abbas: "Doğu Türkistan'da Çin Haklı" Wikipedia göre bayraklarının anlamı Filistin bayrağı, ilk olarak Şerif Hüseyin tarafından 1916 yılında Osmanlı Devletine karşı başlatılan Arap ayaklanmasının sembolü olarak tasarlandı.
Bu tarz bayraklarda çok komiğime gidiyor.

urfalilar_filistin_e_gitmek_istiyor_h31848_d8709.jpg

Ne duygusal insanlariz, inanamiyorum. Dost dedigin ulke Karabagda Ermenileri desteklesin, soykirimi savunsun, savasta Ingilizlerle isbirligi yapip ayaklanma yapsin, topraklarini kendi eliyle satsin ama sen yine de onu destekle.

Israil gibi bir dost varken Filistin'e yardim yapilirsa son 20 yilin en buyuk hatasi olur bence. Ulke olarak bu kadar kotu bir donemde daha buyuk bir firsat kacamaz.

Dostum hukumet darbeyle basa gectiyse haklisin. Ancak eger hukumet halkin oylariyla secildiyse, bunu halk istemis demektir, Nasil burada hukumetin soylemleri oy verenler/onlari secenler tarafindan destekleniyorsa, orada da oyle oluyor. Zaten halkin fikirleriyle hukumetinkiler eslesmese o hukumet secilmez veya degistirilirdi.

Ne duygusal insanlariz, inanamiyorum. Dost dedigin ulke karabagda ermenileri desteklesin, soykirimi savunsun, savasta İngiliz'lerle iş birliği yapip ayaklanma yapsin, topraklarini kendi eliyle satsin ama sen yine de onu destekle.

İsrail gibi bir dost varken Filistin'e yardim yapilirsa son 20 yilin en buyuk hatasi olur bence. Ulke olarak bu kadar kotu bir donemde daha buyuk bir firsat kacamaz.

Dost İsrail ah!

Bugün birçok işi yaptığın Rusya ile dostluk kurmuyorsun. Bir de dostluk..

Devlet işlerinde dostluk olmaz bunu anlamak zor olmamalı. Eminim size bunu anlatmaya çalışan ilk kişi değilimdir.

Gereksiz milliyetçi dincilik.
Hükümet ve halkı karıştırıyorsunuz. Bayrak açmak yerine "Halk'ı destekliyoruz, devleti değil" yazılı pankartlar mı açmaları lazım anlayabilmeniz için?
Filistin hükümetini büyük oyla seçen Amerikan vatandaşları mı?

Dostum hukumet darbeyle basa gectiyse haklisin. Ancak eger hukumet halkin oylariyla secildiyse, bunu halk istemis demektir, Nasil burada hukumetin soylemleri oy verenler/onlari secenler tarafindan destekleniyorsa, orada da oyle oluyor. Zaten halkin fikirleriyle hukumetinkiler eslesmese o hukumet secilmez veya degistirilirdi.

Filistinde, yanlış hatırlamıyorsam 2005'ten beri seçim yok. Yani son 16 senedir halk dış politikaya karşı söz sahibi değil. Çünkü seçmiyorlar. Seçim olmadığı için hükümet seçilemiyor veya değiştirilemiyor.

Dolayısıyla, sorumlu onlar değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı