Ankarada Filistin bayrağının çekilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dost İsrail ah!

Bugün birçok işi yaptığın Rusya ile dostluk kurmuyorsun. Bir de dostluk..

Devlet işlerinde dostluk olmaz bunu anlamak zor olmamalı. Eminim size bunu anlatmaya çalışan ilk kişi değilimdir.
Dostluktan kastim ortak zaten. Ortadoguda en guclu ortak Israil olabilir. Bunu da anlamak guc degil. Israil ile ne kadar fazla ticaret yapildigini herkes biliyor. Stratejik ortaklikta Filistinle kiyaslanamayacak kadar guclu bir ittifak olur.

Ya bu sürekli Doğu Türkistan ile karşılaştırıyorsunuz da, Doğu Türkistan'a destek çıktığını gördüğüm kim varsa şimdi de Filistin'e destek çıkıyor. İster kişi bazlı ister örgüt.

Konuya gelince, paylaşılan fotoğraf bana göre hiç hiç hoş değil. Bizim bayrağımızı kusura bakmasın ama kimse başka bir bayrak illa karıştıramaz. İsteyen Filistin ile yan yana Türk bayrağı açabilir, ama karıştırmak hiç hiç hoş değil.

Ya bu sürekli doğu türkistan ile karşılaştırıyorsunuz da, doğu türkistan'a destek çıktığını gördüğüm kim varsa şimdi de Filistin'e destek çıkıyor. İster kişi bazlı ister örgüt.

Konuya gelince, paylaşılan fotoğraf bana göre hiç hiç hoş değil. Bizim bayrağımızı kusura bakmasın ama kimse başka bir bayrak illa karıştıramaz. İsteyen filistin ile yan yana Türk bayrağı açabilir, ama karıştırmak hiç hiç hoş değil.

Filistinliler öyle demiyor ama çöl bedevileri şaşırtmıyor.

Filistin bayrağının nasıl oluştuğunu bilmeyip Filistin için asker göndermek isteyen insanların aynı zamanda Osmanlı torunu olması çok ironik. Hayret ediyorum sadece.
İhanet eden Arap milletinin genellikle hristiyan ve azınlık olmasını bilmemek, çoğu Arap aşiretinin de Osmanlı'ya destek verdiğini bilmemekte ayrı bir ironi. Araştırıp okumamakta bu işin cabası.

Yıl 2021. Hala aynı lakırdılar. Araştırma konusunda daha öteye geçememişiz.

İhanet eden Arap milletinin genellikle hristiyan ve azınlık olmasını bilmemek, çoğu Arap aşiretinin de Osmanlı'ya destek verdiğini bilmemekte ayrı bir ironi. Araştırıp okumamakta bu işin cabası.

Kaynak verir misiniz?

Askerlerimiz yeteri kadar çöl bedevileri için kan döküyor bir de olmayan devletin topraklarında kan dökmelerini istiyorsunuz. Çok arzuluyorsanız gönüllü birlik kurup İsrail tokadı yiyebilirsiniz.

Filistinliler öyle demiyor ama çöl bedevileri şaşırtmıyor.

Kim ne demiyor? Ne yapıyor ne ediyorsak biz kendi içimizde yapıyoruz. O bayrak Filistinler'in elinden çıktı mı sanıyorsunuz, hiç sanmıyorum.

Açıkçası bizim halkımızda Uygur Türkleri'ne destek verdiğini gördüğüm kim varsa Filistin'deki mazlum halka da destek veriyor. Ki bunu dediğime utanıyorum bile. Anadolu halkının yüreği geniştir, Dil din ırk ayırt etmeden mazlumun yanında olur. Aramızda ayrılık çıkartmaya çalışan aşırıcılar var.

Aşırıcılığa gerek yok, ölçüt belli: Haksızlığa uğrayanın yanında olmak.

Kim ne demiyor? Ne yapıyor ne ediyorsak biz kendi içimizde yapıyoruz. O bayrak Filistinler'in elinden çıktı mı sanıyorsunuz, hiç sanmıyorum.

Açıkçası bizim halkımızda Uygur Türkleri'ne destek verdiğini gördüğüm kim varsa Filistin'deki mazlum halka da destek veriyor. Ki bunu dediğime utanıyorum bile. Anadolu halkının yüreği geniştir, Dil din ırk ayırt etmeden mazlumun yanında olur. Aramızda ayrılık çıkartmaya çalışan aşırıcılar var.

Aşırıcılığa gerek yok, ölçüt belli: Haksızlığa uğrayanın yanında olmak.
Ben twich kanallarında ya da canlı yayında İsrail destekçisini daha fazla görüyorum. Ayrıca Arapların içinde de çok fazla.

Dostluktan kastim ortak zaten. Ortadoguda en guclu ortak Israil olabilir. Bunu da anlamak guc degil. Israil ile ne kadar fazla ticaret yapildigini herkes biliyor. Stratejik ortaklikta Filistinle kiyaslanamayacak kadar guclu bir ittifak olur.
O zaman tamam lakin bu ezilen insanlara bir şekilde destek olmayacağımız anlamına gelmiyor.
Bir şekilde destek olunmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı