Ankarada Filistin bayrağının çekilmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostluktan kastim ortak zaten. Ortadoguda en guclu ortak Israil olabilir. Bunu da anlamak guc degil. Israil ile ne kadar fazla ticaret yapildigini herkes biliyor. Stratejik ortaklikta Filistinle kiyaslanamayacak kadar guclu bir ittifak olur.
Hocam, vaat edilmiş topraklar diye bir şey var. Bilmiyorsanız araştırınız. O yüzden bu ülkeyle dost olmak mantıklı değil, her an sırtınızdan vurabilir.

Üstünlük El Fetih partisinde. Hamasın da sözü muhakkak geçiyor tabii ki.
  • Hamas'ın silahsızlandırılması, Hamas'ın İsrail'i tanıması ve terörü bırakması
  • Hamas'ın elindeki İsrailli askerlerin cenazeleri ve esir tutulan sivillerin iade edilmesi
  • Filistin Yönetimi'nin Gazze'de güvenlik kontrolünü ve sınır kapılarını tamamen eline alarak kaçakçılığı önlemesi
  • Filistin Yönetimi'nin Batı Şeria'da Hamas'ın terör alt yapısına yönelik operasyonlarını sürdürmesi
  • Hamas'ın İran'la ilişkilerini kesmesi ve Gazze'ye para ve insani ekipmanların girişinin Filistin yönetimi ile bu amaçla kurulan mekanizma üzerinden devam etmesi

• İsrail'in barış için önerisi. Bence çok cazip ve barış dolu gibi?
1918'de Yemen'den Türk ordusu çekilince isyan başlatıp Yemen bağımsızlığı için mücadele eden adama neden isyancı diyeyim ki? :).
Türk ordusu çekilmeden önce isyan başlatan ve babası gibi isyancı olan adam mı? Attığım kaynakları okumadınız galiba? Bizim askerlerimiz orada açlıktan kendi develerini kesip yedi.

@381258 Bak tarihe merakın olduğunu görüyorum ve bundan memnunum ama tarih "resmi" tarihi kayıtlardan öğrenilir. Bazı feslilerin ve o ekoldekilerin oturma organlarından uydurduklarıyla öğrenilmez. Dil öğren, ben sana bir sürü arşiv tavsiyesi yaparım. Gerekirse maddi destek de olurum gidip arşivlerde kendin araştırırsın gerçeği.

• Hamas'ın silahsızlandırılması, Hamas'ın İsrail'i tanıması ve terörü bırakması
  • Hamas'ın elindeki İsrailli askerlerin cenazeleri ve esir tutulan sivillerin iade edilmesi
  • Filistin Yönetimi'nin Gazze'de güvenlik kontrolünü ve sınır kapılarını tamamen eline alarak kaçakçılığı önlemesi
  • Filistin Yönetimi'nin Batı Şeria'da Hamas'ın terör alt yapısına yönelik operasyonlarını sürdürmesi
  • Hamas'ın İran'la ilişkilerini kesmesi ve Gazze'ye para ve insani ekipmanların girişinin Filistin yönetimi ile bu amaçla kurulan mekanizma üzerinden devam etmesi

• İsrail'in barış için önerisi. Bence çok cazip ve barış dolu gibi?

Türk ordusu çekilmeden önce isyan başlatan ve babası gibi isyancı olan adam mı? Attığım kaynakları okumadınız galiba? Bizim askerlerimiz orada açlıktan kendi develerini kesip yedi.
Ne bu?
@381258 Bak tarihe merakın olduğunu görüyorum ve bundan memnunum ama tarih "resmi" tarihi kayıtlardan öğrenilir. Bazı feslilerin ve o ekoldekilerin oturma organlarından uydurduklarıyla öğrenilmez. Dil öğren, ben sana bir sürü arşiv tavsiyesi yaparım. Gerekirse maddi destek de olurum gidip arşivlerde kendin araştırırsın gerçeği.

Desteğiniz için teşekkürler fakat bu söylediklerim en basit Wiki de bile yazar.

Desteğiniz için teşekkürler fakat bu söylediklerim en basit Wiki de bile yazar.
Şu anda ben o Wiki'ye girip, tamamen alakasız bir şey yazabilirim. Wikipedia, özellikle de Türkçe Viki kesinlikle bir kaynak olamaz. Bunu yaptıktan sonra 10 yıllık mis gibi destek/makale hesabım silinir orası da ayrı konu.

İngilizce Wikipedia'da o kadar kaynağa rağmen arada gözden kaçacak şekilde bazı nüanslar ve hatalar bırakanlar oluyor bilerek. Fark edebildiklerimizi değiştirme talebinde bulunup düzeltebiliyoruz, diğerleri gözden kaçtığı için orada öylece kalıyor.

Ne Filistin ne Suriye ne Irak umrumda bile değil. Ben sadece Doğu Türkistan'daki soydaşlarıma üzülüyorum. Şu forumdaki Arap sevdalısı arkadaşlar beni delirtiyor. O kadar milliyetçiyim diye geçinen bir çok parti mevcut. Nerede bunlar ? Nerede devlet ? Çine boruları ötemez tabiki..
Kürşadın gür sesiyle gidin bakalım İsrail'e veya Çine o tarafınızdan kan alırlar kan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı