Ankara'da zehirlenen 9 yavru köpekten 2'si öldü!

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Ankara'da vatandaşlar tarafından beslenme durağı olarak kullanılan barınağa, dün gece vaktinde atılan ve zehirli olduğu tespit edilen derisi yüzülmüş yavru köpek kafası ve kemikler nedeniyle zehirlenen 9 yavru köpekten 2'si öldü. Sabah saatlerinde besleme yapmak için barınağa gelen insanlar durumu gördü, vatandaşlar şikayetçi olurken daha önce de barınağa farklı saldırılar olduğu ifade edildi.

628a7cb6470a9b44e8df75af.jpeg

628a7cb6470a9b44e8df75a9.jpeg

628a7cb6470a9b44e8df75ab.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Köpekleri severim, her gördüğümde elimi başlarına sürerim.
Sevimliler.. Lakin çok dikkat edilmesi gereken hayvan türü.. Sol kolumda köpek dişi yarası var.

Ben bu haberden bağımsız konuşmak istiyorum.. Barınaklarda köpeklere iyi bakmazlar..
Aynı şekil sokakta da köpekler bize iyi niyetle bakmaz..

Grup halinde dolaşırlar ve seni korkuturlar.. Sen parçalamak için hamle beklerler..
Birçok köpek yaralanmaları mevcut. Yüzü parçalanlar, kafasının derisi kopanlar..

Yetişkinler için tehlike olan bu tür, çocuklar için ölümcül derecede ürkütücü yaralara sebebiyet verir..

Kediler insanlara zarar verebilecek kadar büyük boyutta değiller. O yüzden zararsız ve sevimli kategoride yer alır bizler için.. Lakin köpekler için aynısını söyleyemem..

Köpeklerde hiç art niyet aramam.. Doğaları gereği öyleler. Hem vahşi, hem sevimliler..
Lakin haberleri izlemek gerek.. Nelere yol açtıklarını bilmek gerek..

Bu tür haberlerle kızgınlaşıp, nefretle dolup genel köpek ırkçılığına kafa tutamayız, tutamazsınız.. Köpekler vahşidir..

Yaşamayan bilmez!

Köpekler etçil varlıklardır.. İnsanlardan korkarlar ve onlara uysal davranılar.. Lakin güçlendikleri ve agresifleştiklerinde onları tutamazsınız..

Sevimlilik bir yere kadar.. Kesinlikle sokaklarda köpek istemiyorum!
Ve ayrıca çok severim.. Lakin yapacak bir şey yok :)

Bu olayı gerçekleştirenleri kınıyorum.. Acaba diyorum, algı yaratmak için olabilir mi diye..

Geri
Yukarı