Ankastre kutusunda benim internet başka daireye bağlı

Taspar

Kilopat
Merhabalar,

8 katlı bir apartmanda ikametgah ediyoruz. Dedem ve biz karşılıklı dairelerde oturuyorduk. Dedem vefat edince dedemin oturduğu eve geçiş yaptık ve daha önce buraya hiç internet bağlatılmadı. Sonra nakil işlemi verdik, eski karşı dairede 8 Mbps hız alırken şimdi yeni geçtiğimiz dairede 0.50-1.5 Mbps hız alabiliyorum. D-Smart'ı aradığımda dairenize gelen kablolarda yani iç tesisatta sıkıntı var bir elektrikçi çağırıp tesisatınızı yenileyin diyor.

Neyse asıl konuya geleyim; internet nakliniz olmuştur mesajı gelince elektrikçi tanıdık bir abimizi çağırdık ve ankastre kutusunu kontrol ettiğinde bizim nakil interneti 3 numaralı yere bağlamışlar oysa bizim dairemiz 5 numara. Çünkü 5 numaraya daha önce hat bağlanmış. Yani benim hat başka dairede gözüküyor.
5 numaraya kimin internet bağlattığını öğrenebilir miyiz? Veya şunu sorayım ankastre kutularında o sayıların daire numaraları ile bir alakası var mı yoksa boş buldukları yere kafalarına göre mi bağlıyorlar?

Günlerdir kafayı yiyecem bu internet hızı ile. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı