Ankastreden daireye kablo çekememe

ahmt01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, evime internet bağlatacağım. Binada TT fiber kutusu var fakat evlere dağıtılmamış. İnternet sağlayıcı firma kutudan eve kablo çektirmem gerektiğini söyledi fakat elektrikçiye durumu anlattığımda Türk Telekom'un kablo bırakması haline yapabileceğini, ya da ev zemin katta olduğu için TT ekiplerinin de çekebileceğini söyledi. Şimdi ben bu fiber kablosunu nereden alabilirim? Bu konuda yardım bekliyorum.

IMG_20221004_114138.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Telekom uğraşmaz evinizin içine kadar kablo çekim işleriyle. Sİz öncelikle bu işlerden anlayan bir elektrikçi veya birini bulacaksınız. Sonrasında kablonun, kutudan evinizin içine kadar nereden nasıl geçeceğine dair bir keşif yapıp, ona göre kablo uzunluğunu belirleyeceksiniz ve gidip kablo satın alacaksınız. En son olarak da kabloyu tüm bu bilgiler ışığında çekip bağlatacaksınız adama.

Bölgenizdeki telekom müdürlüğüne gidip altyapı planma bölümüne gitmelisiniz. Normal şartlarda telekom obk kabloyu ücretsiz bir şekilde veriyor. Dairelere çekim işlemine karışmıyor. Çekim işlemi için bir elektrikçiyle anlaşmalısınız.

Merhaba, evime internet bağlatacağım. Binada TT fiber kutusu var fakat evlere dağıtılmamış. İnternet sağlayıcı firma kutudan eve kablo çektirmem gerektiğini söyledi fakat elektrikçiye durumu anlattığımda Türk Telekom'un kablo bırakması haline yapabileceğini, ya da ev zemin katta olduğu için TT ekiplerinin de çekebileceğini söyledi. Şimdi ben bu fiber kablosunu nereden alabilirim? Bu konuda yardım bekliyorum.

Eki Görüntüle 1535934

Telekom'un kablo vermesi gerekiyor.
Fiberoptik kablo metraj ile alınabilecek bir şey değil.
Çağrı merkezine durumu iza ederseniz yardımcı olacaklar.

Telekom'un kablo vermesi gerekiyor.
Fiberoptik kablo metraj ile alınabilecek bir şey değil.
Çağrı merkezine durumu iza ederseniz yardımcı olacaklar.

Bölgenizdeki Telekom müdürlüğüne gidip altyapı planma bölümüne gitmelisiniz. Normal şartlarda Telekom obk kabloyu ücretsiz bir şekilde veriyor. Dairelere çekim işlemine karışmıyor. Çekim işlemi için bir elektrikçiyle anlaşmalısın.

Anladım. Başvuru yaptığım firma Millenicom, Türk Telekom müdürlüğünde bunu belirtince bir sorunla karşılaşır mıyım? Bir konuda bunun belirtilmemesi gerektiğini okumuştum diye hatırlıyorum.

Yeni taşındığımız evde Türk Telekom'un çektiği fiber kablonun içerisinde ki minik tüp montaj hatası sebebiyle çatlamıştı. Bu sebepten ötürü sinyal gelmiyordu.
Yeni kabloyu Türk Telekom bırakmıştı, bağlanması için Telekom farklı bir ekip göndermişti.
Elektrikçiden ziyade arkadaşların dediği gibi olay tamamen Telekom'a ait.

Yeni taşındığımız evde Türk Telekom'un çektiği fiber kablonun içerisinde ki minik tüp montaj hatası sebebiyle çatlamıştı. Bu sebepten ötürü sinyal gelmiyordu.
Yeni kabloyu Türk Telekom bırakmıştı, bağlanması için Telekom farklı bir ekip göndermişti.
Elektrikçiden ziyade arkadaşların dediği gibi olay tamamen Telekom'a ait.
Eğer sıfır bina ise onlar çekiyor fakat dönüşüm projesi ise malesef obk çekimine telekom karışmıyor. Ayrıca kablo çekiminde hata olursa ve aktivasyon sırasında fark ederlerse kendileri obkyı çekiyorlar fakat o zamanda istediğiniz gibi çekilmiyor. İnsiyatif gelen ekipte oluyor. Kendiniz çekerken istediğiniz yere çekebilirsiniz. Kablonun açıkta olmama şartıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı