Ankastreden daireye kablo çekilmesi

• Konuyu başlatan Lyon
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 522

Lyon

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kısa ve öz anlatacağım.TTNET aboneliğimi iptal ettirip Netspeed'e yeni bir başvuru yaptım. TTNET'ten kalma modemim duruyor ve bu modeme dışarıdaki ankastreden gelen siyah kalın bir kablo ile birleştirilmiş RJ11 telefon kablosu takılı.

Netspeed gün içinde gelip ankastrenin içine kablo bırakmış. Bu kablonun 2 ucu boştaydı, biz de ankastredeki siyah kablomuzu kesip bu bıraktıkları 2 kabloyla uçlarını birleştirdik. Modemdeki ucu hala aynı duruyor. Fakat buna rağmen modemde hiç bir şekilde DSL ışığı yanmıyor bana verilen kullanıcı adı şifreyi de girdim. Sizce sorun benden kaynaklı mı yoksa bu TTNET'ten gelip kablo bırakan eleman mı hata yaptı?

NOT: Eski internetim VDSL 24 Mbps'ydi şimdiki de VDSL 35 Mbps yani modem kablo vs. destekliyor interneti.

Bende başta böyle ufak bir sorun yaşamıştım netspeed ayrı bir yerden getiriyor kabloyu ona göre dairenize gelen kabloyu ttnetin çaktığı yerden çıkartıp netspeedin açtığı hatta çakmanız gerekiyor uçlarını bende bağlamıştım olmamıştı.

Bende başta böyle ufak bir sorun yaşamıştım netspeed ayrı bir yerden getiriyor kabloyu ona göre dairenize gelen kabloyu ttnetin çaktığı yerden çıkartıp netspeedin açtığı hatta çakmanız gerekiyor uçlarını bende bağlamıştım olmamıştı.

Merhaba cevabınız için teşekkürler. Daireme gelen siyah kablonun ucunu ankastrenin dışarısında kestim ve tekrar ucunu açıp yeni gelen kablolarla birleştirdim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı