Ankastreden Modeme Kablo Çekmek nasıl olur?

Fiziksel olarak durumu görmeden hiç kimse size yardımcı olamaz. Ankastre kutu nerede, kablolar nereden geçiyor, binanın ve dairenizin dizaynı nasıl? Bu soruların cevabı olmadan söylenebilecek tek bir şey var, "ankastre kutudan dairenize kablo çekin" demek.

İşin ehli bir elektrikçiden destek almanızı tavsiye ederim.

Şöyle bir fotoğraf var ama ne kadar yardımcı olur bilmiyorum

67198501_2506336056097037_2311486763744362496_n.jpg

Bu fotoğraftan hangisi sizin kablonuz, hangisi kime ait vs belirlemek imkansız. Kablolar normalde bina içi tesisat ile mi dairelere dağılıyor?
Aynen öyle. Oturduğum yer zaten 3 kat, altımızda bir daire var biz tam ortadayız. Bina içinden, direkt evin içlerine dağılıyor.

67729603_689151428198851_2741195011893755904_n.jpg

Bu durumda direk kutudan modeme kablo çekmeniz sıkıntılı olur. Çünkü apartman içerisinde kabloları duvarın dışından götürmeniz gerekecek. Apartman yönetimi buna izin verir mi?

Üst kattaki komşumuz İnterneti bizimle beraber kullanıyor, yani mecburen izin verecek. Çünkü yapacak bir şey yok. Zaten ben şu an ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum. Elektrikçinin yapması daha mı mantıklı? Bir de ben n11 üzerinden 30 metre Cat6 kablo alsam daha mı iyi olur?

Üst kattaki komşumuz İnterneti bizimle beraber kullanıyor, yani mecburen izin verecek. Çünkü yapacak bir şey yok. Zaten ben şu an ne yapacağımı tam olarak bilmiyorum. Elektrikçinin yapması daha mı mantıklı? Bir de ben n11 üzerinden 30 metre Cat6 kablo alsam daha mı iyi olur?

Eğer bu tarz konularla ilgili hem el yatkınlığı hem de bilginiz yok ise, başta da belirttiğim gibi işin ehline bırakmakta fayda var. Çünkü hem yapılacak bir hata, hem de yapılan işin kalitesi, kullandığınız internette size lanet okutabilir.

Malzemeyi dışarıdan almak mantıklı olabilir. Çünkü elektrikçi işçilik haricinde kullanacağı malzemeye de kar ekleyebilir.

Ancak bazı elektrikçiler bu konularda burnundan kıl aldırmayabiliyor. Yani malzeme benden, işçilik senden denildiğinde ya malzemeyi çok hor ve israflı kullanabiliyor, hem de işini özenle yapmayabiliyor.

Varsa ve mümkünse nazınızın geçeceği bir tanıdık bulmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı