Çözüldü Anker Soundcore Life Q10 kulaklık bilgisayarda nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lexix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve içerisinde Bluetooth yok o yüzden kulaklığı kablo ile kullanmayı düşünüyorum fakat kulaklıktan tek bir çıkış var. Yani mikrofon ile kulaklık kablosu ayrı değil bunun için ne yapabilirim?
Kulaklığın kablosu kısa olduğundan uzatma kablosu almayı düşündüm fakat ses kalitesi çok düşüyor diyorlar ne kadar doğrudur?

İnternetten ürünlere baktığımda kulaklık ve mikrofonu birleştiren aparatlar gördüm fakat hangisini almalıyım emin olamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
@Ramiz34 eğer olursa buraya da yazar mısın? Belki ben de ana kulaklığım bozulursa o şekilde kullanırım.

Yarın kargolanacak elime ulaştığında yazarım.
@Ramiz34 eğer olursa buraya da yazar mısın? Belki ben de ana kulaklığım bozulursa o şekilde kullanırım.

Bir adet şu jak kablosundan sipariş ettim: Monster Aux Vekulaklık Kablosu Diamonds Mikrofonlu(3.5mm Jak)füme Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Bu kablodan zaten vardı: Alfais 4457 Kulaklık Mikrofon Çevirici Ayırıcı Dönüştürücü Çoklayıcı Adaptör : Amazon.com.tr: Elektronik

Sonuç başarılı mikrofonlu bir şekilde kullanabiliyoruz.
@Ramiz34
Masaüstü bilgisayarım için dongle aldım kulaklık olarak gene işimi gördü fakat mikrofon ile kulaklık birlikte çalışmıyor. Birkaç farklı çözüm denedim fakat sağlıklı bir sonuca varamadım. Ayrıca bu arada bir laptopta deneme fırsatım oldu içerisindeki kendi Bluetooth ile Dongle'dan daha başarılı ses performansı aldım fakat mikrofonu kullanınca kulaklık devre dışı kalıyor. Kısacası sadece telefon için iyi PC de pek işe yaradığını söyleyemem.

Denemedim fakat 2 tane kulaklığın varsa Bluetooth kulaklığını mikrofon olarak kullanırsın. Diğerini ise kulaklık olarak kullanmayı deneyebilirsin. Pek sağlıklı bir çözüm değil ama denenebilir.

İnternetten bir kullanıcıyla görüşmem sonucunda mikrofonlu AUX alarak sıkıntıyı çözebileceğimden bahsetti şimdi mikrofonlu AUX sipariş ettim daha verimli olacağını düşündüm bluetootha göre.

Bir adet şu jak kablosundan sipariş ettim: Monster Aux Vekulaklık Kablosu Diamonds Mikrofonlu(3.5mm Jak)füme Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Bu kablodan zaten vardı: Alfais 4457 Kulaklık Mikrofon Çevirici Ayırıcı Dönüştürücü Çoklayıcı Adaptör : Amazon.com.tr: Elektronik

Son düzenleme:
Çözüm
Son düzenleme:

Konuyu hortlatmış olacağım ancak aynı sorunu yaşıyorum, benzer bir ürün bende var ve kulakiçi kulaklığımda düzgün bir şekilde çalışıyor fakat Q10 ile kullanınca mikrofon çalışmıyor. Bir fikriniz var mı acaba? Bir ayar falan mı yapmak gerekiyor? Bu arada Aux değil de mikrofon çeviriciden var, Aux'un nasıl bir işlevi var?

Konuyu hortlatmış olacağım ancak aynı sorunu yaşıyorum, benzer bir ürün bende var ve kulak içi kulaklığımda düzgün bir şekilde çalışıyor fakat Q10 ile kullanınca mikrofon çalışmıyor. Bir fikriniz var mı acaba? Bir ayar falan mı yapmak gerekiyor? Bu arada AUX değil de mikrofon çeviriciden var, AUX'un nasıl bir işlevi var?

Kulak içi kulaklığının mikrofonunu kullanabiliyorken AUX ile ankerinkini kullanamıyoruz. O yüzden Anker'e taktığımız jak kablosu mikrofonlu olmalı kablonun mikrofonunu kullanmalıyız. Şu anlık hala kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

Geri
Yukarı