Anker Soundcore Motion+ ile Hi-Fi müzik dinlemek için DAC gerekli mi?

akaunt

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Halihazırda Anker Soundcore Motion+ cihaza sahibim. Bildiğiniz üzere bu cihaz Hi-Res destekliyor. Geniş bir frekans tepkisine sahip ve ben kayıpsız müzik dinliyorum AUX girişi ile bu cihazda. Harici bir USB DAC alırsam bu cihazdan alacağım ses performansı artar mı? Fiio KA1 gibi mesela. Bu DAC ve Motion+ ile Hi-Res müzik dinleyebilir miyim yoksa gereksiz bir harcama mı olur?

Merhaba arkadaşlar. Halihazırda Anker Soundcore Motion+ cihaza sahibim. Bildiğiniz üzere bu cihaz hi-res destekliyor. Geniş bir frekans tepkisine sahip ve ben kayıpsız müzik dinliyorum AUX girişi ile bu cihazda. Harici bir USB DAC alırsam bu cihazdan alacağım ses performansı artar mı? Fiio KA1 gibi mesela. Bu DAC ve Motion+ ile hi-res müzik dinleyebilir miyim yoksa gereksiz bir harcama mı olur?

Profesyonel müzik ile ilgileniyorsanız ve sesi iyileştirmek için alınabilir.

Yani ses kaydı falan almayacağım. Yalnızca kaliteli müzik dinlemeyi seviyorum. Yani bu hoparlör için bahsi geçen DAC'ı aldığım takdirde ses kalitesinde kayda değer bir fark oluşur mu?

Bence fazla yer kaplar ve hoparlörün kendi ses kaliteside güzel.

Bu tarz bir ekstra aparat alırsanız dinlemeniz gereken kayıt kalitesi de fazla olmalı. Kayıpsız format şeklinde olan müzik dosyalarını bulmalısınız. Ücretli üyelik olarak Deezer'da var sanırım. Ama ben 1 hoparlör için böyle bir şey tavsiye etmem. Zaten size yeterli sesi oluşturacaktır, fazlasını istiyorsanız kulaklık tarafına yönelmeniz daha iyi olur bence.

Bu tarz bir ekstra aparat alırsanız dinlemeniz gereken kayıt kalitesi de fazla olmalı. Kayıpsız format şeklinde olan müzik dosyalarını bulmalısınız. Ücretli üyelik olarak Deezer'da var sanırım. Ama ben 1 hoparlör için böyle bir şey tavsiye etmem. Zaten size yeterli sesi oluşturacaktır, fazlasını istiyorsanız kulaklık tarafına yönelmeniz daha iyi olur bence.
CD kalitesinde flac veya mqa formatında hi res dinleyeceğim müzikleri. Zaten mqa çözebilen bir dac bu. Yani tabiki kulaklıktanda dinleyeceğim yeri gelince fakat şu an elimde hi res destekli bir kulaklık olmadığı için onu baz alarak konuşmak istemedim.

CD kalitesinde flac veya mqa formatında hi res dinleyeceğim müzikleri. Zaten mqa çözebilen bir dac bu. Yani tabiki kulaklıktanda dinleyeceğim yeri gelince fakat şu an elimde hi res destekli bir kulaklık olmadığı için onu baz alarak konuşmak istemedim.
Aparat MQA formatı için güzel çalışır bence. İncelemeleri o yönde. Yine de hoparlörden fazla bir şey beklemeyin bence. İşin sonunda bu tarz ürünler yüksek kalitede yetersiz kalıyor.

Anladım. Peki ileride kaliteli bir raf tipi hifi hoparlör alırsam bu dac/amp besler mi onu?
Sesi sizi tatmin edecek kadar geliştirir. Şu anki hoparlörünüzde de güzel bir deneyim sağlar. Sennheiser HD800 gibi abartı bir kulaklıkta sorun yaşarsınız sadece. Daha düşük seviyelerde yeterli tatmin sağlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı