Anker Soundcore Q10 Life incelemesi

Merhaba,
"Hepsiburada süper fırsatlar" ve "ilk alışverişe 50₺ indirim" kampanyaları ile 250₺ vererek aldığım Anker Soundcore Q10 Life kulaklığının incelemesini yapmak istiyorum.

Ürün sipariş verdiğim günden hemen sonraki gün elime ulaştı.

Kutusunu açtığımda içerisinden;
  • 1 adet Anker Soundcore Q10 Life kulaklık,
  • 1 adet Anker Micro type- C kablosu (hızlı şarj),
  • 1 adet Anker AUX kablosu çıktı.
Kablo uzunlukları 2 metre civarı.

Ürünü sipariş ederken tereddütlerim vardı. Kulak süngeri Premium bir hisse sahip, hemen yırtılacak gibi durmuyor. Kulaklığın uzunluk ayarını yapabildiğimiz mekanizma beni ürkütmüştü ama yağ gibi akıyor ve o da çok sağlam duruyor.

Kulaklık üzerinde;
  • 1 adet standby tuşu,
  • 1 adet type- C girişi,
  • 1 adet AUX girişi,
  • 1 adet vol + - tuşu,
  • 1 adet bass up tuşu var.

Ürünü 3 saniye basılı tutunca mavi LED ışığı yanıp şarjının ne kadar kaldığını sesli olarak söylüyor. (Low, medium, high şeklinde)

~2 cihazla aynı anda bağlantı kurabiliyor.
Örneğin telefon ve bilgisayarınıza bağlandığınızda bilgisayarda müzik dinlerken sizi biri ararsa otomatik olarak müziği durdurup telefon görüşmesine geçiyor ve bunu çok kısa sürede yapıyor.

~Bluetooth 5.0 teknolojisi sayesinde oyuncu kulaklıklarından hiçbir farkı yok, normalde kulak içi stereo kulaklığım ile oynuyordum fakat seslerin nereden geldiği anlaşılmıyordu.
Şu an bununla oynarken sesin yukarıdan, sağdan, soldan nereden geldiğini çok iyi ayırt ediyor ve gecikme yok.

~Ses kalitesi Hi-Res ve gerçekten stüdyo kalitesine yakın ses kalitesi var, özellikle bas modunu açınca kulaklık titriyor.

~Ürünün pili muazzam seviyede, 60 saat şarj ile ortalama günde 2 saat müzik dinlerseniz 1 ay hiç şarja takmanıza gerek kalmaz.
Ayrıca 5 dakika şarj ile 5 saat pil süresi ve 2 saat şarj ile 60 saat pil süresi veriyor.

~Kutu açılımı kısmında dediğim gibi kablo gönderilmiş ve Anker'in şarj kabloları bildiğiniz üzere en düşük 60₺

~Kulaklık süngeri kulağı tam kavrıyor, ilk taktığınızda basınç yapıyor sonra düzeliyor ve dışarı ses vermiyor.

~Ürünün ses kalitesi iyi olmasına rağmen sesin yüksekliği fazla değil, kulak içi kulaklıklarda sesi direkt içeriden duyan birisiyseniz ses seviyesi az gibi gelecektir.

~Kulaklık dönen bir kulaklık değil, boynunuza astığınızda başlıkları dönmüyor, sağa sola bakmanızı kısıtlıyor. Bu özelliğini pek sevmedim, keşke dönen başlıkları olsaydı.

~İçerisinden taşıma çantası çıkmıyor, yukarıda bahsettiğim gibi boynunuza asınca hareketinizi kısıtlıyor, dışarıda taşımak için bir çanta hediye edilseydi güzel olurdu.

~Bilgisayar'da kullandığınızda mikrofonu çalışmıyor, kablosuz kulak içi kulaklığımda mikrofon çalışıyordu fakat bu tip kulaklıklarda sanırım çalışmıyormuş.

Özet: Kulaklık normalde 350₺- 450₺ bandında, hissiyatı Premium fakat ses seviyesi yüksek olsa daha iyi olurdu, sanırım kulağa zarar vermemesi için yeni kulaklıklarda ses seviyesini çok arttırmıyorlar.

Zaten kulaklığın süngerleri dışarıdan gelen sesleri bayağı kesiyor, ses seviyesini ben 100 yapamıyorum fakat bazı insanlar yüksek sesle müzik, oyun, gezindiği için yeterli gelmeyebilir.

Hem oyun, hem bass müzik dinlemek istiyorsanız ses kalitesi olarak bu kulaklık çok iyi fakat sesi yüksek olsun, boynuma asınca başlıklarını çevireyim derseniz bu model size göre değil.

Diğer öneriler:
TaoTronics SoundSurge 85.
JBL 500 BT.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı