Anket doldurarak para kazanma olayı doğru mu?

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bazı yerlerde anket doldurarak para kazanıldığını, örneğin anket başına 12 TL veya 3 saatte 25 TL kazanıldığını öne süren yazılar gördüm. Bu doğru mu? Bu fırsattan yararlanan arkadaşlar var mı aramızda? Var ise süreç tam olarak nasıl ilerliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı yerlerde anket doldurarak para kazanıldığını, örneğin anket başına 12 TL veya 3 saatte 25 TL kazanıldığını öne süren yazılar gördüm. Bu doğru mu? Bu fırsattan yararlanan arkadaşlar var mı aramızda? Var ise süreç tam olarak nasıl ilerliyor?
Google anketler var ama kaç yıldır anket vermiyor ayrıca anket başına 10 kuruş civarı para veriyor.

Genelde bu ankette bir çok verinizi paylaşıyorsunuz. Özellikle en çok para veren anketler genelde kişisel bilgilerin sorulduğu anketler oluyor. Yani yapmayı düşünüyorsanız ve kişisel verileriniz paylaşmayı sevmiyorsanız olmayabilir.

Anket doldurarak para kazanma doğru ama o rakamlar yanlış. Bu işi yapmak için hayattan hiç bir beklentinin olmaması lazım. O zaman da kendi geliştirsen, bir meslek sahibi olsan daha iyi olmaz mı?

Örneğin ben aynı zamanda bir işverenim ve gençliğinde "anket doldurarak para kazanmış" bir kişiyi sadece büromu temizletmek için asgari ücretle çalıştırırım. Ama ortaokul mezunu olup çok ciddi yazılım ve ofis programları kullanman bir çalışanım var ve şuanda asgari ücretin 3 katı para kazanıyor.

Sonuç; Boş işlerle uğraşan kişiler boş insanlara dönüşürler. Ve boş insanlar her zaman toplum için sorundur.

Ben anket başına para değil oyun parası alıyordum. Her anket 5-6 TL fiyatlar veriyordu fakat anketi tamamlamak uzun sürüyordu.

10 kuruş değil 1 TL kazanabiliyordum. Fakat yine de saate 10-20 zor. Bir yandan video izlerken yanda doldurulup az çok para kazanılabilir.

10 kuruş ile 40 kuruş arası gidip geliyor. Çok dikkatli olmanız lazım. Çoğunlukla anketi doldursanız dahi süre geçmesi ve düzgün doldurulmama gibi bahanelerle anketiniz iptal edilebiliyor. Bu yüzden günde 50 anket doldurup geçim. Parama bakarım kafasındaysanız öyle olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı