Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

Download hızım: 94 Mbps
Upload hızım: 4 Mbps
Paketim: Özgür iletişim fiber yalın
Fiyatı: 85 TL modem ücreti yok / CGNAT değil.
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: Türk Net
Bağlantı türü: FTTH / Ethernet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 8
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10

TT fiber altyapılı Millenicom dan yeni geçtim, tek farkı eski ping değeri 4 iken şimdi speedtest de 30, turknet speed test de 20

hız testi sonucu için: Screenshot
Online oyunlarda farkı hissettiniz mi peki?

Download hızım: 10 Mbps.
Upload hızım: 0.7 Mbps.
Paketim:
Fiyatı: Ayda 65 TL.
Taahhüt: 12 ay.
Servis sağlayıcım: Vodafone.
Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 2.
Kaliteye bu puanı vermemin nedeni berbatlar. 16 Mbps almam gerekirken 5-10 Mbps alıyorum. Aradığımız zaman çözüyorlar birkaç gün sonra aynen ısı oluyor. Müşteri hizmetleri bir şeyden anlamıyor. Bazı personelleri ciddi anlamda amatör be beceriksiz. İnternetimi bozdukları bile oldu.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 9.
Aldıkları parayı asla hak etmiyorlar.

Download hızım: 94 Mbps.
Upload hızım: 4 Mbps.
Paketim: Özgür iletişim fiber yalın.
Fiyatı: 85 TL modem ücreti yok / cgnat değil.
Taahhüt: Yok.
Servis sağlayıcım: TürkNet.
Bağlantı türü: Ftth / Ethernet.

Hocam sen 85 TL verdiğine emin misin? Bu pakette bu hızı almak için TürkNet altyapısı kullanıyor olmak gerekiyor ki daha ilk kez birine sağlayabildiklerini görüyorum. Hangi şehir ve bölgede kullanıyorsunuz bu paketi? Alt yapısı nerde var merak ettim açıkcası.

Hocam sen 85 TL verdiğine emin misin? Bu pakette bu hızı almak için TürkNet altyapısı kullanıyor olmak gerekiyor ki daha ilk kez birine sağlayabildiklerini görüyorum. Hangi şehir ve bölgede kullanıyorsunuz bu paketi? Alt yapısı nerde var merak ettim açıkcası.
Ben de 95 TL diye biliyorum bu hızlar. YAPA'da olma ihtimali var belki de arkadaşın.

100 Mbps Millenicom. Aldıgım hız 94.5 civarı. Upload 7.6 yeterli. 74TL temiz iş.
Şimdi baktım fiyatlara 100 Megabit 109 TL :) Sen ne zaman geçtin?

Öncelikle şunu söyleyeyim şu paket daha iyi Speedmax Avantaj Smart Kampanyası bu paket hem şimdiki pakete göre 16 megabit değil 35 megabit VDSL hem 3 lira daha ucuz 63 lira 100 GB kotayı aştığımızda her 1 GB'ta 50 kuruş 76 TL'ye geldi mi sınırsıza dönüşüyor ben oyunları bırakıp derslere başlayacağım için inşallah :) derslerde kota yiyeceği için çok fark etmese de 10 lira fazladan vermek istemedim ama istersem ileride geçebilirim
Download hızım: 16 Mbps.
Upload hızım: 1 Mbps.
Paketim: Net avantaj tarifesi.
Fiyatı: Ayda 66 TL.
Taahhüt: Yok.
Servis sağlayıcım: NetSpeed.

Speedtest sonuçları: Ping gayet aşağılarda 15 20 vs. downlaod hızım genelde 13 bazen 9 10 gösteriyor upload hızım ise 0.59.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 8 (şöyle bir durum oldu (bu söyleyeceğim durum dışında internet gayet hızlı 1080P video rahatlıkla izleyebiliyorum) bundan önce gene 16 megabitlik TTNET kullanıyordum. GeForce Now'da ortalama düzeyde 1080P 60FPS oynayabiliyordum (ani savaşlarda kasmalar giriyordu) ormanlarda pikselleşme oluyordu ama genede iyi kötü oynuyordum. NetSpeed'in 16 megabitlik paketine geçtiğimde GeForce Now oynanamaz hale geldi ne tür bir sıkıntı var bilmiyorum ama bence bu farklı bir sıkıntı 720P 30 FPS şeklinde en az internet gerektiren ayarlara çektiğimde bile oyunu, Steam kullanıcı adı şifre kısmında bile pikselleşme ve aşırı lag oluyor bunun çözümü bilen varsa yazabilir mi :) yani şifreyi yazarken Q'ya bastığımda mesela klavyede o bile gecikmeli gidiyor.

Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 8.

Download hızım: 10Mbps
Upload hızım: 0.6 Mbps
Paketim: ultranet 16mbps
Fiyatı: Ayda 60 TL
Taahhüt: 12 ay
Servis sağlayıcım: TTNET Firması

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 4
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 5

Yeni konular

Geri
Yukarı