Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

Download hızım: Ortalama 90 Mbps (Ek not düşmek gerekirse Speedtest özelinde bu hız, yoksa Fast maksimum 30 gördü, statik IP ile de 50'ye kadar çıkıyor. CGN ile USA sunucusu kaçınılmaz +110 ping. Statik IP ile Avrupa, 50 ping. TR hiçbir şekilde bağlanmıyor. Netflix özelinde durum bu.)
Upload hızım: 20 Mbps
Paketim: 100/20
Fiyatı: Ayda 150 TL (+30TL statik IP, buna da bir nevi muhtacız)
Taahhüt: 12 ay
Servis sağlayıcım: Superonline

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 5
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 2 (Statik IP'ye muhtaç kalmasak 5)

Fiber başka altyapı yok VDSL ayrı dert (Daha iyi Netflix imkanı verse de kopuyor hatalar falan daha sıkıntılı) mecburuz bir nevi. Belki Millenicom denenebilir.

Yok altyapıyı bizzat ben çektirdim desem yeridir eski konularıma bakarsanız görebilirsiniz Turkcell CEO'suna kadar getirdim olayı kendisiyle en son konuştuk öyle geldi altyapı yoksa daha belki kaç seneye gelmeyecekti TurkNet olsa zaten durmam TurkNet bu sene bizim bölge için kazım çıkarmış yani bu senenin sonlarına doğru geçerim.

Gene sonuç aynı çıkıyor bütün sitelerden yapayım gene sonuç aynı zaten kablo çeken arkadaşlar demişti sen aldığın hızdan fazla alacaksın diye altyapı yeni olduğundan galiba.

TurkNet'ten bu bilgiyi nasıl aldınız?

Download hızım: 6.95 Mbps
Upload hızım: 0.66 Mbps
Paketim: Net Avantaj 16 Mbps'e kadar
Fiyatı: Ayda 76 TL
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: Netspeed

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 8
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 10

"16 Mbps pakette 7 Mbps aldığın halde bu kadar yüksek memnuniyet puanlarını nasıl verebiliyorsun?" diyen arkadaşlar için açıklama yapmak istiyorum. Hattımız en fazla 13 Mbps hızı destekliyor. O da teorik maksimum hız. Pratikte en fazla 11 Mbps hız alabiliyorum. O da Speedtest'te 9.8 Mbps civarında çıkıyor. Yani hattım için en uygun olan hız 8 Mbps. Hızı 8 Mbps yapmadan önce DSL sinyalinin gelmesi epey zaman alırdı. Şimdi sinyal anında geliyor.

Ancak önümüzdeki ay VDSL nihayet gelecek ve VDSL'e geçiş yapacağım. Eğer VDSL'e geçişte bir sorun yaşamazsam ve başarıyla VDSL'e geçersem hızım epey yükselecek. :)

10 üzerinden 8 vermemin nedeni bazen Netspeed kaynaklı IP alamama sorunları çıkması. Nadiren oluyor fakat olunca sıkıntı yapıyor. O yüzden 2 puan kırdım.

Download hızım: 6.95 Mbps.
Upload hızım: 0.66 Mbps.
Paketim: Net avantaj 16 Mbps'e kadar.
Fiyatı: Ayda 76 TL.
Taahhüt: Yok.
Servis sağlayıcım: Netspeed.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 8
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 10.

"16 Mbps pakette 7 Mbps aldığın halde bu kadar yüksek memnuniyet puanlarını nasıl verebiliyorsun?" diyen arkadaşlar için açıklama yapmak istiyorum. Hattımız en fazla 13 Mbps hızı destekliyor. O da teorik maksimum hız. Pratikte en fazla 11 Mbps hız alabiliyorum. O da Speedtest'te 9.8 Mbps civarında çıkıyor. Yani hattım için en uygun olan hız 8 Mbps. Hızı 8 Mbps yapmadan önce DSL sinyalinin gelmesi epey zaman alırdı. Şimdi sinyal anında geliyor.

Ancak önümüzdeki ay VDSL nihayet gelecek ve VDSL'e geçiş yapacağım. Eğer VDSL'e geçişte bir sorun yaşamazsam ve başarıyla VDSL'e geçersem hızım epey yükselecek. :)

10 üzerinden 8 vermemin nedeni bazen Netspeed kaynaklı IP alamama sorunları çıkması. Nadiren oluyor fakat olunca sıkıntı yapıyor. O yüzden 2 puan kırdım.

Şu anda sizi pişman etmiyor ve VDSL'e geçtiğinizde de pişman etmeyecek emin olabilirsin. Netspeed gerçekten çok iyi bir internet sağlayıcısı. Seçmekle çok iyi bir seçim yapmışsınız. TurkNet'ten daha iyi olduğunu bile söyleyebilirim. (TurkNet'te başka operatörden geçişte kendileri cayma bedeli ödüyorlar. Onu ve kendi altyapılarının olduğu yerde 1000 Mbps sağlamalarını saymazsak en iyi internet sağlayıcısı Netspeed)

Download hızım: 6.98 Mbps
Upload hızım: 0.29 Mbps
Paketim:16 Mbps limitsiz
Fiyatı: 84.25
Taahhüt: 24 ay
Servis sağlayıcım: TurkTelekom

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 1
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 4

Ben hayatımda böyle kötü altyapı firması görmedim.

Download hızım: 17 Mbps
Upload hızım: 3.8 Mbps
Paketim: 16 Mbps'ye kadar Hipernet
Fiyatı: Ayda 91.75 TL
Taahhüt: Bitmesine 6 ay kaldı.
Servis sağlayıcım: Türk Telekom Firması

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 5
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 1

Download hızım: 51.50 Mbps
Upload hızım: 7.58 Mbps
Paketim:
Fiyatı: Ayda 130 TL
Taahhüt: Yok (Tam emin değilim)
Servis sağlayıcım: Türk Telekom Firması

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 10
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 0

Konu eski ama yine de yazmak istedim, fiyat pakete göre çok yüksek.

Download hızım: 50 Mbps
Upload hızım: 7,30 Mbps
Paketim: 50 Mbps'ye kadar FİBERNET (300GB Akıllı Paket)
Fiyatı: Ayda 98,90 TL (Mart 2022 son)
Taahhüt: 24 ay
Servis sağlayıcım: TTNET

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 5 (Birkaç aydır sürekli bağlantı sorunu var, bu gece bakım vardı)
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 1 (Gereksiz pahalı)

Son düzenleme:
Download hızım: 24Mbps.
Upload hızım:1.90Mbps
Paketim:
Fiyatı: Ayda 72 TL.
Taahhüt: 24 ay, yok vb...
Servis sağlayıcım: Kablonet firması.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 6.5(internet nadir olsa da odamdan ayrıldığım gibi internet cekmıyor.)
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 8.6

Download hızım: Normalde 75 ama Speedtest sonuç: 131.46 Mbps.
Upload hızım: 4.40Mbps
Paketim: 75/5
Fiyatı: 160TL.
Taahhüt: 24 ay.
Servis sağlayıcım: Superonline.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 5

Geri
Yukarı