[Anket] PS5 vs Xbox Series X

Hangi konsol daha iyi?

• PlayStation 5

Oy: 84 55,6%
  • Xbox Series X

Oy: 67 44,4%

• Oy verenlerin toplamı
    151
Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar artık iki büyük konsol da son kullanıcıya ulaştı. PS5 dijital versiyon ve Series S oylamada yok. Sadece aynı fiyattaki yeni nesilin en iyi konsollarını oyluyoruz. Kullanan veya kullanmayan herkese soruyorum.
Sizce PS5 mi? Xbox Series X mi?
Sebeplerini de yazarsanız güzel olur.

İlk PC'mden sonra tek amacım GTA 4'^ü muhteşem bir şekilde oynayabilmekti. Şu an 2070 ekran kartım var fakat GTA 4 sağolsun PC'de çok iyi çalışmıyor. Sanırım bunun için Series X yoluna gideceğim.

Bu yeni nesil konsollar ne kadar güçlü olsa da yapılan testlerde hala daha 2060 Super hem daha iyi grafik veriyor hem daha fazla FPS yani 1000 TL ekleyip 2060 Super alırsanız daha fazla FPS ve daha iyi grafik alıyorsunuz tabii ki bu genellemede böyle özel olarak optimize edilmiş oyunlarda değişebilir öte yandan PS5 yine sağlam exclusive oyunlar ile gelecek Xbox Series X ise bangır bangır 1000TL daha ekle PC al diye bağırıyor Gamepass PC için de mevcut bence series X yerine biraz daha konulup PC alınmalı ya da series s alınmalı öte yandan PS5 exclusive ile aldıracak kendisini Microsoft şimdiden açıkladı Xbox özel oyun olmayacak diye. En mantıklısı PS5 gibi duruyor konsollar arasından bir de kaldı ki Gamepass PC için daha ucuz ve daha fazla oyun var.

PS5. Sebebi şu. Xbox Series X gereksiz bir kutu. Evet gereksiz bir kutu kendisi. Neden? Hiç teknik hesaplara terafloplara felan girmeyeceğim çünkü bu hesaplamalar oyunların oynayışını gördükten sonra yerle yeksan olmuş durumda. Xbox Series X en güçlü de değil. PS5'e nesli boyunca güzel taş gibi özel oyunlar çıkacak. Xbox Series X'e özel oyun benim bildiğim yok. İkincisi Microsoft'un güvendiği Xbox Game Pass. Evet iyi bir sistem ama bu sistem PC için de var. Ne anlamı kaldı? O fiyata PC toplarsın ve daha rahat oynarsın. İlla altında bir konsol olsun deneyimim olsun diyorsan Series S alırsın. Hem ucuz hem de düşünülen kadar güçsüz sayılmaz. Üstelik Series X'e ve Series S'e aynı oyunlar geliyor? Series X'e para verilmez. Benim bu ankette kararım PS5'e.

NOT: PC'ye özel oyunlar varken Game Pass'de Xbox konsollarda olmaması da ayrı bir ironi.

Zaten konsol devri bitmek üzere ve Microsoft ve Sony'nin tek derdi bu sürede en fazla konsolu satmak. Microsoft Xcloud'a çalışıyor. Sony de PlaystationNow'a. Bunlar gelip geçici. Cloud Gaming gümbür gümbür geliyor. İnternet'in ilerleyen uzun süreçte ucuzlaması bekleniyor bu sayede herkes oyuna ulaşabilecek. Ki sadece konsollar değil PC için de Cloud geliyor. Amazon Luna üzerinde çalışıyor Google Stadia (Ne kadar başarısız de olsa Stadia devam ediyorlar.)

Yeni konular

Geri
Yukarı