[ANKET] Siyaset ve Din konuları yasaklanmalı mı?

Yasaklanmalı mı?

• Evet Yasaklanmalı

• Hayır Yasaklanmamalı

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yasak olmamalı ama saygı çerçevesinden çıkılmamalı. Yıllardır takıldığım bir forumunun siyaset konuları ile nasıl çöpe döndüğünü biliyorum. Forumun amacı zaten tartışmadır ama bu saygıyla yapılmalıdır. Karşı tarafla alay edilerek, konuyu kişisel konulara çekerek tartışma yapılmaz.

Zaten tartışma çıkan konular özellikle din veya siyaset amaçlı açılmış konular olmuyor genelde, konu oraya çekiliyor.

Ayrıca diğer arkadaşlara katılıyorum, burası bir tartışma platformu, doğal olarak bir şeyler tartışılacak. Ancak bu tartışmanın düzgün olması gerekiyor.

Neden böyle düşündüğünüzü anlayabiliyorum, haklısınız fakat yasaklamanın bu duruma bir çözüm olduğunu düşünmüyorum.

Bence bu tür konular burada çözülebilecek konular değil, zaten adam akıllı eğitim verilmiyor ülkede, millet bir kaç kitap okuyup internetten kendilerince kaynaklar bulup kendini profesör zannederek belli konular hakkında yorum yapıp olaya at gözlüğüyle bakıp insanların canını sıkabiliyor. Bu o kişinin suçumu tabiki hayır, sitede siyaset veya din konuları tartışılabilir mi, tabiki tartışılabilir ama malesef ülkenin eğitim seviyesi bunun için yeterli değil, insanlar karşılıklı hoşgörüden uzak bir şekilde birbirlerine laf atmaktan öteye gitmeyecek şekilde olaylara yaklaşıyorlar ve çözümden çok kaos ortaya çıkıyor. Bence bu konuda en azından belirli kurallar koyarak bu tür konuların tartışılmasına izin verilmeli. Yasaklamak en son çözüm olmalı, moderatörler zaten bu konu da gayet hassas , konu raydan çıkınca direkt mesaja kapatıyorlar konuyu.

Yasaklanmalı. Forumda ateist komünistler çok olduğu için bizim gibi müslüman faşistler eziliyor. Hoş bir durum değil.

Bugün haberleri açtığımda, karşımda ne göreyim? Haberler başlıyor ve bitene kadar haber yok. Sadece siyasetçiler çıkıp birbirine laf etmekle meşgul. Haber kanallarının tamamı bunu haber saati boyunca veriyor. Peki milletimiz napıyor, hangi partiye oy veriyorsa aynı lafları alıp kıraathanede, forumlarda ve hatta evinde kullanıyor. Amaçları ne olabilir? Ben bilmiyorum. Papağanların bir özelliği vardır, etrafındaki sesleri neredeyse birebir denecek kadar iyi derecede taklit etmek. Sanırım milletimiz kuşa benzemeye çalışıyor. Bunu engellemek de, yine aklı selim insanlarımıza düşüyor.
Allah yar ve yardımcımız olsun, hepimizin akıl sağlığını korusun. Kimsenin saçma sebeplerden kavga etmemesi dileğiyle iyi günler hepinize.
Bence yasaklanmalı.

Ne zaman dini bir konu açılsa, en az 1 tane Ateist gelip ortalığı karıştırıyor ve konu kilitleniyor, yani konuya saygı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı