[Anket Sonucu] Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz?

Makaleler
6
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
[Anket] Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz? - Technopat Sosyal Bu linkteki anketi bu gün bitirdim ve 260 kişinin katılımı ile sonuçlanan ankete katılımınız için teşekkür ederim. Bakalım sonuçlar ne olmuş?

İşlemci oranlarına baktığımıza "İntel Core İ serisi" 101 oy ile "Amd Ryzen ve Threadripper serisi" ise 115 oy alarak birbirleri ile büyük kapışmaya girmiş. İntel fazla model üstünlüğüne sahip olsa bile AMD üstünlüğü almış.

Ekran Alınfdtısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Bu ikilinin ardından gelen diğer seçenek ise 17 oy ile "AMD Athlon, A serisi ve FX" isimli seçenek olmuş. 4. ise 10 oyla "İntel Pentium" olmuş. Demek ki bir çok kişi İntel Pentium'u bırakmış. Devam edersek, 5. modelimiz 6 oy ile "İntel Core serisi". 6. olan seçenek 5 oy ile "İntel Xeon". En son ise 3 tane sondan 2. var. Sırası ile "İntel Celeron ve Quark", "AMD Phenom ve Sempron" ve "diğerleri". Sonuncu ise 0 oy ile "İntel Atom ve İtanium" olmuş.

Ayrıca buraya o konuya gitmek istemeyenler için sitetin kendi yüzdelik hesaplamasını da koyuyorum.

Ekran Agaflıntısı.PNG

Gelelim İntel-AMD payına. AMD çok küçük bir fark ile İntel'i geçmiş. Yani Technopat kullanıcılarının yeni tercihi AMD olmuş. Bakalım AMD uzun süre bu liderliği koruyabilecek mi? Yoksa İntel bu liderliği geri mi alacak? Sonuçlar AMD'nin bu liderliği sürdüreceğini söylüyor.

Ekran Alındsfgtısı.PNG

Ankete katılan ve bu konuyu okuyan herkese teşekkür ederim. Hepinize iyi sosyaller.

i3-2100 Kullanıyorum iyi idare etti diyebilirim. Bazen param olmadığında işlemcinin üstünde omlet yaptığımı hatırlıyorum. Tam bir öğrenci işlemcisi diyebiliriz.
Hocam i9 10900'de kuzu çevirme yaparsın 😆

Açıkçası İntel Skylake serisi işlemcileri çıkardığında acele edip İ7 6700 sistem topladığıma pişman oldum, 1 ay sonra Ryzen piyasaya çıktı R7 1700X parasını İ7 6700'e vermiş olduğum için üzülmüştüm...

Geri
Yukarı