[ANKET] Sosyal'de emoji seçenekleri arttırılsın mı?

Emoji Seçenekleri Arttırılsın mı?

• Oy verenlerin toplamı
    69
  • Anket kapandı .

445124

Centipat
Makaleler
1
Belirli genel emojiler mevcut ama bir yere kadar yetiyor. Kendimizi daha iyi ifade etmemiz açısından gelmesi gerektiğini düşünüyorum. (Beğenme kısmı için konuşuyorum.)

Örnek durum; Konuyla alakasız veya haksız bulduğumuz mesajlar için şahsen ağzı kapalı fermuar emojisini kullanmayı daha fazla isterdim. Kızgın emojisi atınca biraz komik görünüyor.

Örnek durum 2; Desteklediğimiz ve saygı duyduğumuz mesajlara "Yumruk Emojisi" atabilmek varken gözleri kalpli gülen yüz emojisi attığımızda komik oluyor.

Örnek durum 3; Yazı yazma yerinde neredeyse bütün emojiler mevcut ama beğeni kısmıyla emoji atmak yerine yazı yazma yerine emoji koyup atarsak konuyu gereksiz yere doldurmuş oluruz.

Düzenleme; Genel olarak diye bahsettiğim emojiler gelse en azından, mesela dislike emojisi.

Son düzenleme:
Kötü anlamda çok tatlış, çok pembiş bir emoji örtüsü yaratılmış olur; bundan dolayı da cevabım kısaca hayır.

Şu anki ifadeler yeterli. Binbir türlü emojiye hiç lüzum yok.

Son düzenleme:
Şu haliyle iş görüyor bence.

Örnek durum; Konuyla alakasız veya haksız bulduğumuz mesajlar için şahsen ağzı kapalı fermuar emojisini kullanmayı daha fazla isterdim. Kızgın emojisi atınca biraz komik görünüyor.
Alakasız ise gereksiz mesaj diye raporlayabilirsin.

Örnek durum 2; Desteklediğimiz ve saygı duyduğumuz mesajlara "Yumruk Emojisi" atabilmek varken gözleri kalpli gülen yüz emojisi attığımızda komik oluyor.
Başkalarını bilmem ama ben "yumruklanmak" yerine kalpli yüzlü zımbırtıyı tercih ederim.

Örnek durum 3; Yazı yazma yerinde neredeyse bütün emojiler mevcut ama beğeni kısmıyla emoji atmak yerine yazı yazma yerine emoji koyup atarsak konuyu gereksiz yere doldurmuş oluruz.
İfadeler kendini daha rahat ifade edebilmen için. Kendini sadece onlarla ifade edebilmen için değil. Oldu olacak topluca Discord'a geçelim, nasıl olur?

Kötü anlamda çok tatlış, çok pembiş bir emoji örtüsü yaratılmış olur; bundan dolayı da cevabım hayır.

Şu anki ifadeler yeterli, bir de binbir türlü emojiye hiç lüzum yok.

Hocam renk cümbüşü yaratacak kadar değil, en azından yukarıda bahsettiğim gibi birkaç tane daha eklense güzel olacak. Yanlış anlaşılıp duruyorum sürekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı