Anksiyete Sosyal Fobi nasıl yenilir?

Furkann7

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Futbolcu/Tarihçi/Siyasetçi
Evet, dışarıya çıkınca duramıyorum insanların içerisinde rahatsız oluyorum. Ailemde sürekli dışarı çık diye baskı yapıyor. Tüm gün PC başındayım ne yapabilirim? Param yok spor yap demeyin belediyeye gittim para şart diyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam gelişmemiş bir semtte ikamet ediyorum. Dolayısıyla dışarıda pek bir şey yok. Hani yapacağım aktivite yok. Arkadaşım da olmadığı için bu iş olmaz.
Öncelikle bahane üretmeyi bırakman lazım sosyal fobini yenmek istiyorsan. Güzelce giyin ve oturduğun şehirde gençlerin takıldığı bir mekana git. Mesela Antalya'da Cumhuriyet Meydanı var, orada skateboard yapan bir sürü insan var, oraya git sohbet açmaya çalış. Senin de kaykay'ın varsa onlarla birlikte takılman daha kolay olur. Sen istedikten sonra her halde yenersin fobini, diğer türlü birkaç sene sonra gelir yine aynı konuyu açarsın burada. Tek yol senin adım atman, kimse senin için adım atamaz sen istemediğin sürece.

Okulda da arkadaşınız yok mu? Zaman ve yer ayarlayın kendinize buluşun dolaşın gezin?
Arkadaşım yok. Okumuyorum.
Öncelikle bahane üretmeyi bırakman lazım sosyal fobini yenmek istiyorsan. Güzelce giyin ve oturduğun şehirde gençlerin takıldığı bir mekana git. Mesela Antalya'da Cumhuriyet Meydanı var, orada skateboard yapan bir sürü insan var, oraya git sohbet açmaya çalış. Senin de Kaykay'ın varsa onlarla birlikte takılman daha kolay olur. Sen istedikten sonra her halde yenersin fobini, diğer türlü birkaç sene sonra gelir yine aynı konuyu açarsın burada. Tek yol senin adım atman, kimse senin için adım atamaz sen istemediğin sürece.

Bahane değil hocam. Dediğim gibi dışarıda rahat olamıyorum. Lakin ailem sürekli baskı uyguluyor. O yüzden.

Geri
Yukarı