Anlayamadığım gitar akorları

Abrams

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Gemide filminin şarkısının akorlarını buldum. Ama sitede nasıl olduğunu anlayamadım. Chords for Gemide (On Board) - Soundtrack Site burası. Yani anlayamadığım nokta nerede hangi tellere basacağım yer. Bu akorlarla sanırım çalınan bir video var, o da bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Bora Dere

Son düzenleyen: Moderatör:
Akorların basım şekli üstte belirtilmiş. Başlarındaki mavi dairelerin içindeki sayı hangi perdeden başladığını belirtiyor. Basılan gri kısımların üstündeki sayılar da hangi numaralı parmağınla basacağını...

Aşağıdaki pek çok kareden oluşan zımbırtı da hangi akorun ne zaman basılacağını gösteriyor. Bir nevi zamanlayıcı gibi, şarkının neresinde hangi akoru basman gerektiğini belirtiyor.

Akorların basım şekli üstte belirtilmiş. Başlarındaki mavi dairelerin içindeki sayı hangi perdeden başladığını belirtiyor. Basılan gri kısımların üstündeki sayılar da hangi numaralı parmağınla basacağını...
Ha bu Ebm derken 1. tel, Bbm derken 2. tele basacağımızı söylüyor. Tellerin E-B-G isimleriyle alakalı tamamdır anladım teşekkürler.

Akorlar şu şekilde: E minor(7. pozisyonda), D maj6, C maj6, Bmaj gogıla yazarsan bu akorların nerede nasıl basılacağını bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı