Anlık %100 Disk Kullanımı Sorunu

Hamza44

Hectopat
İnternette bu konuyla ilgili olan bütün çözüm yollarını denedim hatta format attım yine düzelmedi. Ama bendeki sorun biraz farklı. Disk kullanımı sürekli %100 değil ve görev yöneticisi işlemler sekmesinde disk kullanımı %50 iken performans kısmında %100 görünüyor. Oyun oynarken veya internette gezerken anlık takılmalar oluyor.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:

homie

Hectopat
Makaleler
1
Windows 10' un meyveleri. Bende zamanında çok denemiştim, fakat kesin bir çözüm bulmak zor oluyordu. SSD ile bu sorun çözülüyor.

J

Jira'nın süper çakması 3T

Ziyaretçi
İnternette bu konuyla ilgili olan bütün çözüm yollarını denedim hatta format attım yine düzelmedi. Ama bendeki sorun biraz farklı. Disk kullanımı sürekli %100 değil ve görev yöneticisi işlemler sekmesinde disk kullanımı %50 iken performans kısmında %100 görünüyor. Oyun oynarken veya internette gezerken anlık takılmalar oluyor.

Eki Görüntüle 557943

Eki Görüntüle 557944
Disk birleştirme yöntemine başvurun.

STR4NGE

Decipat
Yer
Tekirdağ
KS
H

Hamza44

Hectopat
SSD ile tanışma zamanınız gelmiş.
Bende zaten SSD var fakat 2 ay önce falan bir sabah bilgisayarı her zamanki gibi yine açtım fakat çok geç açıldı ve disk kullanımı %100' dü. Sonra bilgisayarı yeniden başlatayım dedim bu sefer mavi ekran hatası verdi. Format attım format atarken hata verdi yine olmadı. Bu sefer HDD' ye kurdum 2 aydır bir sorun yoktu bu aralar donmalar başladı ve son 2 gündür çok fazla takılıyor.

olçar

Femtopat
Bende zaten SSD var fakat 2 ay önce falan bir sabah bilgisayarı her zamanki gibi yine açtım fakat çok geç açıldı ve disk kullanımı %100' dü. Sonra bilgisayarı yeniden başlatayım dedim bu sefer mavi ekran hatası verdi. Format attım format atarken hata verdi yine olmadı. Bu sefer HDD' ye kurdum 2 aydır bir sorun yoktu bu aralar donmalar başladı ve son 2 gündür çok fazla takılıyor.
aynı sorun bende de var. sebebini bir türlü çözemiyorum. takılmalar çok can sıkıcı

_Eq1NoX_

Picopat
Yer
Denizli/Merkezefendi

Eki Görüntüle 557943

Eki Görüntüle 557944

Hizmetlerden Windows Search'ü kapattınız mı? Bir de 50 görünmesi normal çünkü 2 disk kullanıyorsunuz. Performansta ayrı ayrı gösteriyor fakat yöneticide ikisnin toplamını gösteriyor.

Yeni konular

Yukarı