Anlık donma sorunu

efearda53

Hectopat
Arkadaşlar merhaba bilgisayarım kullanırken gerek masaüstünde gerek oyunlarda bazen anlık bazen ise 4 5 saniyelik hatta 10 saniyelik donmalar oluyor. Monitörle alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü donma olduğunda kulaklığın da ses gidiyor.
Sistem;
1660 Ti ROG STRIX.
Ryzen 5 2600.
ASUS B450M-K.
2x8 3000MHz Ripjaws.
Cooler Master Elite V3 600W.
Yanlış hatırlamıyorsam Seagate marka 1TB HDD.
Crucial 240 GB SATA SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı problem bende de vardı. Bilgisayarı aldığım yere götürdüm birkaç test yaptılar ve sorunu çözdük fakat şu ki ben ilk aldığımda 8GB ram vardı sonradan ekleme yaptım ve düzeldi. SSD ve HDD değerlerini kontrol etmeni öneririm. Onun dışında bütün sürücülerini güncellemeni ve güncel tutmanı tavsiye ederim. Ayriyetten belleklere (RAM) gerekenden fazla frekans verirsen kasmalara sorun yaratabilir.

Belleklerde XMP kapalı ve bilgisayar parçalarını ben seçtim vatan bilgisayarda toplandı daha önceden SSD ve HDD ye test yapmıştım ve bir sorun görmemiştim tekrardan yapabilirim gerekliyse

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı