Anlık ping yükselmesi

Osman012

Decapat
Bugün eve yeni internet bağlattım, atıyorum Valorant girerken lobide MS 23 gözüküyor. Oyunda 43 vs oluyor ama bazen birkaç saniyeliğine 100-400 bazen 1000 oluyor. Bunun sebebi ne olabilir, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bugün eve yeni internet bağlattım, atıyorum Valorant girerken lobide MS 23 gözüküyor. Oyunda 43 vs oluyor ama bazen birkaç saniyeliğine 100-400 bazen 1000 oluyor. Bunun sebebi ne olabilir, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Arka planda bant genişliğini kullanan programlar olabilir, ADSL hat kullanıyorsanız olduğunuz bölgede yoğun kullanım var ise etkiler bunu, fiber de böyle bir durum yok.

Bu aralar bende de var o sorun. Sadece Valorant'ta var ama diğer oyunlarda oluyor mu bir kontrol edin. Ben bazı serverlarda sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Bende de tüm oyunlarda oluyor. İnternet sağlayıcınız nedir?

Türk Telekom ADSL 12 Mbps download. İşin ilginç kısmı devamlı değil böyle arada bir anlık geliyor. Valorant'ta mesela bu bayağı hissediliyordu ama Rainbow'da o kadar hissetmedim. Genelde 58 ms ile oynadım oyunu, 5 maçta 1 kez 100 ms gördüm o da birkaç saniyelikti
Diğer.

Arka planda bant genişliğini kullanan programlar olabilir, ADSL hat kullanıyorsanız olduğunuz bölgede yoğun kullanım var ise etkiler bunu, fiber de böyle bir durum yok.

Arka planda çalışan uygulama var mı diye kontrol ettim fakat yoktu. Valorant'ta biraz daha fazla hissediliyordu bu anlık giren ping sorunu diğer oyunlarda o kadar olmasa da bazen oluyor fakat yine de can sıkıyor.
Bende de tüm oyunlarda oluyor. İnternet sağlayıcınız nedir?

Türk Telekom'un ADSL 12Mbps'lik paketini kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı