Anne kedi yavrusuna bakmıyor

Pottoya

Centipat
Arkadaşlar arka bahçemde bir kedi var ve 3 yavrusu var fakat 1 yavrusunu bildiğiniz takmıyor yavru annesinden biraz uzakta duruyor ve sürekli miyavlıyor 4 gündür hiç susmuyor neredeyse diyebilirim. Dün sabah yavrusunu 2 bahçe arkaya bıraktı sonra tekrar arka bahçeme eski yerine getirdi. Bu sabah yine aynısını yaptı fakat geri getirmedi. Ne yapmam gerekiyor? Daha doğrusu bir şey yapmam gerekir mi?

Bu her şeyde böyledir hayvanlar güçsüz kalan yavrularını ölüme terk eder fakat iki sütünden emse canlanacak hayvan ama yapmıyorlar işte şırıngayla süt verebilirsiniz diye düşünüyorum fakat anne sütünü pek karşılamyacaktır.

Bu her şeyde böyledir hayvanlar güçsüz kalan yavrularını ölüme terk eder fakat iki sütünden emse canlanacak hayvan ama yapmıyorlar işte şırıngayla süt verebilirsiniz diye düşünüyorum fakat anne sütünü pek karşılamyacaktır.
Terk etmiş olsa yavru 4 günde ölmez miydi? Beslemek istiyorum ama yanlış bir şey yapmış olmak istemem.

Eğer kedi uysalsa anne kedinin dikkatini başka yere çekerek diğer yavrularını emzirirken aralarına çaktırmadan o kediyi koyun. Yavru kediyi de diğer kardeşlerine sürerek kokularını karıştırın. Gerisi anne kediye kalmış kedi sütü emdikten sonra güçlenirse anne kedi sahiplenir diye umuyorum.

Arkadaşlar bu gibi durumlarda bol yiyecek sunun (5-10 tl'lik ciğer, salam, süt).
Erkek kedi dolaşıyor ve anneyi daraltıyorsa, onu kovalayın.
En son çare yavruyu alın.

3 tane kedim var. O yavruyu sahiplenin. Ve ona hepsiburada dan yatak ve tırmalama tahtası alın. Hoşuna gider Nd kuru mama alın. Daha ucuzları da olabilir. Bütçeniz varsa tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı