Anne kedi yavrusunu yer mi?

Bebekliğimden beri evimizden kedi eksik olmaz. Bu zamana kadar yüz defa falan kedinin doğumuna şahitlik etmişimdir hayatımda anne kedinin yavrusunu yediğini ne gördüm ne duydum. Maksimum yapacağı yavrular biraz büyüdükten sonra meme emmeden kesilsinler diye yavrularını bazen feci dövebiliyor.

Her ne kadar doğru bir örnek olmadığını düşünsem de olabilitesi var diye düşündüğüm için bunu paylaşmak istedim. Muhabbet kuşları yumurtladıkları zaman yeteri kadar beslenmezlerse bitkin düşerler. Bu yüzden de bazı durumlarda yumurtladıkları yumurtaları kırıp yediğini görebilirsiniz. Bizzat gözümle gördüm. Muhabbet kuşum yumurtladığı yumurtayı kırıp yedi. Yavrusunun üstüne farklı bir koku sindiği zaman ya da başka sebeplerden ötürü yavrularını beslemeyi bırakabiliyorlar hatta öldürebiliyorlar. Yeme olayının da olağan olduğunu düşünüyorum.

Bebekliğimden beri evimizden kedi eksik olmaz. Bu zamana kadar yüz defa falan kedinin doğumuna şahitlik etmişimdir hayatımda anne kedinin yavrusunu yediğini ne gördüm ne duydum. Maksimum yapacağı yavrular biraz büyüdükten sonra meme emmeden kesilsinler diye yavrularını bazen feci dövebiliyor.
Hayatın acı gerçeklerini ben sana söyleyeyim o zaman. Duymadım deme.

Kediler yavrularını yiyor !

Muhakkak ki geçerli sebebi vardır. Keyfi değil, yaşamsal içgüdüler.

Anne kedi yemez, diğer kediler yer hatta yuvaya bile saldırabilir. Geçen sene kedimiz doğdu, siyah bir kedimiz gelip yuvasını basıp yavruyu alıp yedi. Doğum yapan kedi kör olduğu için eve alıyorduk, evin içine girmişti. Hala üzülüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı