Anne Pro 2 %60 klavye incelemesi

İyi forumlar arkadaşlar, bu yazımda size banggood üzerinden almış olduğum anne Pro 2 klavyenin bir incelemesini yazacağım. (ilk incelemem olduğu için illa hatalarım olacaktır lütfen kusuruma bakmayın.)
İlk olarak alışveriş sürecimden bahsetmek istiyorum:
Screenshot_22.png20210120_174148.jpg

-Tax Free kargo seçeneği ile aldım ve 11 Ocak'ta verdiğim sipariş 20 Ocak günü teslim edildi, gayet memnun kaldım.

Kutu ve kutu içeriği:
20210120_174221.jpg20210120_174240.jpg20210120_174332.jpg

-Kutuda gördüğünüz gibi küçük ezilmeler var kargo sürecinden dolayı. Zaten böyle bir şey bekliyordum. Ancak klavye gayet sağlam geldi.
-Paketin içinde bizi ilk klavye karşılıyor, ardından güzel bir keycap puller, renkli keycapler, kirmizi Type-C kablo ve kullanma kılavuzu geliyor.
İlk izlenimlerim ve ışıkları:
-Öncelikle bunu söylemek istiyorum ki bu benim ilk mekanik klavyem ve parmaklarım adeta mutluluktan kendi kendine basıyor tuşlara.
-Klavyede gateron brown Switch'ler mevcut ve hissiyat ile sesi gerçekten aşırı hoşuma gitti.
-Rgb konusunda ise, ışıklar gerçekten çok parlak ve RGB efektleri çok kaliteli geliyor göze. Mesela renk geçişleri falan çok yumuşak göze hitap ediyor. Hem ışık açıkken hem de kapalıyken fotoğraf ekledim.
20210120_174629.jpg20210120_174636.jpg

-Klavye genel olarak çok kaliteli bunu söyleyebilirim. Malzeme kaltesi falan 10 numara. Tuşlar zaten double shot pbt söz söylemeye gerek yok.
-Font gayet sade ve şık duruyor ayrıca tuşların fonksiyon tuşlarıyla birlikte basınca ne işe yaradığı tuşun üstünde değil altında yazıyor ve görüntü kirliliği olmuyor.

Artılar.
-Parlak ışıklar.
-Kaliteli ve kafamıza göre düzenleyebildiğimiz efektler.
-Sade kullanışlı yazılım.
-Üst düzey malzeme kalitesi.
-Kutu içeriği.
-Kablolu/Kablosuz kullanım özgürlüğü.
-Double shot pbt keycapler.
-Type C girişli olması.
-2 farklı renk ve 3 farklı Switch markası seçeneği.

Eksiler.
-Yükseltme ayaklarının olmaması.
-İçinden kablosuz kullanım için bir dongle çıkmasını isterdim.
-Kablosunun kırmızı renk olması.
Son sözlerim:
-Klavyeyi bir gündür kullanıyorum ve bence fiyatını hak ediyor tabii kurlar bu kadar yüksek olmasa çok daha avantajlı olbilir. %60 ve kaliteli bir klavye istiyorsanız değerlendirmenizi tavsiye ederim.
Sorularınız varsa lütfen sorun. İncelemeyi bilerek kısa tuttum zaten YouTube'den çok detaylı videolara ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

e2afe31a-7ae2-484f-a18a-1abf40a89c1f.jpg

Hayırlı olsun hocam. Kıvamında bir inceleme olmuş. Bir ses testi güzel olabilirdi. Gateron brownların sesini merak ediyordum.

Hocam YouTube'da bayağı bir olduğu için ve kaydedecek iyi bir mikrofonum olmaadığı için yapmadım. Teşekkür ederim.

Eline sağlık. Bu klavyenin fiyatı aşırı pahalı geliyor bana. :/

Maalesef öyle ancak Razer Corsair klavylerden daha uyguna geliyor. Teşekkür ederim.

Bu ay içinde Rusya'dan 580 lira civarına temin edeceğim. Ellerine sağlık, iyi günlerde kullan hoş gözüküyor.

Pişman olmazsınız. Teşekkür ederim.

Kesinlikle beyaz öneririm hocam, zarifliği ile şıklığı artıyor resmen. Işıkları falan daha güzel gözüküyor.
Haklısınız ama eğer siyah alırsam Türkiye'den almış olacağım.

Beyaz alırsam yurtdışından GK61 almam gerekir.

Elinize sağlık bu arada.

Haklısınız ama eğer siyah alırsam Türkiye'den almış olacağım.

Beyaz alırsam yurtdışından GK61 almam gerekir.

Elinize sağlık bu arada.
Bu klavye güzele benziyor. Özellikle yan tarafını Keychron klavyelere benzetmişler. Ancak pahalı bence. Stock keycaplere sahip. Ben olsam RK61 alırdım, o fiyata RK61 ile güzel bir keycap alınabilir, PBT mesela. Ya da SK61 ile SK64 arasında seçim yapılabilir. İkisi de PBT keycap ile geliyor. Optik anahtar ama çok slrun olmaz gibi.

GK61 frame + PCB kiti diye biliyorum bu arada, en azından Geek markasında öyle geçiyor. Aslında frane ve PCB zaten de, anahtar ve keycap ekleyip satıyorlar. Bu nedenle SK61 daha iyi bir tercih olurdu bana göre, keycapler nedeniyle.

Ben de %60 bir klavye bakıyorum ama pahalı gibi. Bir de alınca stok kullanmak da olmuyor, lubing yapmak gerekiyor...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı