Anne Terörü

YavuzKyr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben artık dayanamıyorum. Annem diyor test çöz gözünün önünde çözüyorum, yok çözmüyorsun. Bilgisayar başına geçtiğin zaman haber ver diyor, veriyorum tüm aile şahit ama annem beni yalanlarken sus ben söylediğimi söyleyince sus yalan söylüyorsun. Şeytan diyor ki git her şeyi yüzüne vur 10 gün 15 gün konuşma. Artık ne yapacağım bilmiyorum.

Anne terörü ağır bir başlık olmuş, terörlük bir olay yok.

İnsanlar oturup konuşarak anlaşacak kadar akıllı varlıklar. İletişim eksikliğinizden dolayı anlaşamıyorsunuz. Hiçbir anne demeyeyim ama genel olarak anneler çocuğunun kötülüğünü istemez. Sadece bazen takındıkları haller çocukların hoşuna gitmez, işine gelmez. Bunu da bil.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, ben artık dayanamıyorum. Annem diyor test çöz gözünün önünde çözüyorum, yok çözmüyorsun. Bilgisayar başına geçtiğin zaman haber ver diyor, veriyorum tüm aile şahit ama annem beni yalanlarken sus ben söylediğimi söyleyince sus yalan söylüyorsun. Şeytan diyor ki git her şeyi yüzüne vur 10 gün 15 gün konuşma. Artık ne yapacağım bilmiyorum.

Durumun detaylarını bilmediğim için yorum yapmayacağım fakat her zaman anneler haklı değildir. Belki senin iyiliğin için konuşuyor fakat yanlış bir dille yapıyorsa bu sana iyilikten çok zarar verir. Problem ne ise anneni karşına alıp ciddi bir tonda konuş. Anlayacağını ümit ediyorum.

Psikolojik baskı, hiç sevmem. İnsanları rahat bırakmayı bilmiyorlar. Senin açından da sonu iyi olmaz. Tamam annelerimiz başımızın tacı fakat çok alttan almak da iyi değil. Zamanında başıma geldi, evde hır çıkardım o günden beri karışmıyorlar normal şekilde geçinip gidiyoruz. Tabii hır çıkart demek değil bu dediklerim, onun yerine birkaç gün evi terk et, kafanı dağıt, arkadaşın varsa onların yanına git ya da kütüphaneye falan git orada ders çalış.

Ebeveyn terörü Türk aile yapısında çoğunlukla öntanımlı olarak geldiği için eleştirilecek bir şey olarak görülmüyor çoğunlukla.

Evet unuttum sesini hiçbir zaman çıkarmayıp itaat edeceksin nasıl olsa hep onlar haklı sen haksızsın.

Evet unuttum sesini hiçbir zaman çıkarmayıp itaat edeceksin nasıl olsa hep onlar haklı sen haksızsın.

Pek tabiki sistemin istediği de bu zaten. Önce anaya babaya itaat, sonra sisteme itaat. Haklıysanız haklıyım demek lazım ama yine de; eğer yaşınız 20'lerin altındaysa muhtemelen haksızsınız ama bunu henüz bilmiyorsunuz demektir. Çünkü bazı şeyler okuyarak, eğitimle vb. ile değil, salt yaşayarak, tecrübe ile öğreniliyor. Sonuç; Anneler çoğu zaman haklıdır :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı