Annem Babam Ayrı Anneme Yük Oluyoruz

nvyst

Hectopat
Daha fazla  
Ben 16 yaşındayım, annem babam ayrı ablam ve ben annemle beraber yaşıyoruz ancak annemin maddi durumu pek yok. Evde bir tek benim babamla muhabbetim var bana ve ablama para yolluyor ara sıra. Annem de bugün benden para istedi utana utana bütün gün aklımdan çıkmadı. Gecenin bu saatinde uyumaya çalışırken annemin bunu söylerken ne kadar utandığını düşünüp ağlamaya başladım. Benim ne yapmam lazım? Lütfen birisi akıl versin. Anneme yük olmamak için babama gideyim diyeceğim ama o başka bir kadınla kalıyor ve ben dayanamıyorum. Babama annemin durumu yok da diyemem annemi küçük düşürmemek için. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önünde iki seçenek var.

Ya ailenden tamamen ayrı olarak yaşayıp, sadece kendini düşünerek hareket etmek ve okuluna bakmak, ya da günlük olarak ödeme yapan yerlerde çalışıp, kendine, annene ve ablana destek olmak. İnternet'ten iş ilanlarına bakabilirsin. Bu biraz fedakarlık istiyor, kaldırabilecek misin? Bunları düşünmek gerekiyor.

Konuyu saatler önce açmışsın. Şu an bir şeyler düşündün mü? Fikirlerini paylaşırsan belki yardımcı olabiliriz.

Fakat en mantıklısı şu ki; anne-baba ayrılmış olsa dahi aile silinmez. Herkes kötü dönemlerden geçer, aile olarak bunları bir arada konuşmanız gerekli. Önce annene danışıp, ardından izin verirse hepiniz toplanıp, ailecek çözüm üretmeye çalışabilirsiniz. Yani umarım öyle olur. Neticede birbirinizin düşmanı değilsiniz.

Bu arada Tekirdağ'da mısın?

Nafaka almıyor mu? Aile ve sosyal yardım bakanlığına başvuru yapın. Size yardımcı olacaklar. Ablan dediğine göre büyük kardeşim kasiyer olarak falan çalışabilir. Sen de bir yere çırak yazılırsın. Annen'de temizlik işlerine gidebilir ya da Aile ve sosyal yardım bakanlığı ona güzel bir iş bulur. Böylece eve 4000 TL falan girer. Türkiye şartlarında yoksulluk sınırı 5000 TL ama açlık sınırı 1800 TL. Aç kalmazsınız en fazla.

Maalesef dünya hayatı adaletsiz. Herkes erişkinlik çağına kadar kendisine sunulan hayatı yaşamakla mükellef.

Sabır göstereceksin, şunun şurasında 6 bilemedin 8 yılın var en fazla, derslerinde başarılı olur ve iyi bir iş kurar - iş bulursan hem kendini rahat ettirirsin hem de aileni.

Yağmur yağmadan gök kuşağı çıkmazmış bro. Fakir doğmak senin sorunun değil fakat fakir ölmek senin sorunun, aslan gibi destek olacaksın annene hiç kimseye karşı utanmasını sağlamayacaksın. Her zaman arkamda oğlum var dedirteceksin ona. Başka yolu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı