Annem beni okuldan aldığını söylüyor

Okulda 1 yıl boyunca aynı konuyu anlatmaları.

Kardeşim senin okulla ilgin yok ki. Ben olsam bende alırım çocuğumu. Sınavların nasıl yüksek notlar mı alıyorsun düşük mü? Ben 7. sınıfta gidememiştim fazla ona rağmen 80 ortalamayla geçtim. Eğer kendini zeki zannediyorsan ilgili kişiyle konuşursun seni liseye geçirirler direkt.

Kardeşim senin okulla ilgin yok ki. Ben olsam bende alırım çocuğumu. Sınavların nasıl yüksek notlar mı alıyorsun düşük mü? Ben 7. sınıfta gidememiştim fazla ona rağmen 80 ortalamayla geçtim. Eğer kendini zeki zannediyorsan ilgili kişiyle konuşursun seni liseye geçirirler direkt.
Üstün zeka değilse geçirmezler.

Evde ders çalışmayı pek sevmem buna rağmen en düşük notum 90.

Gitmek istemiyorum deyi aldım seni deyince tabiri caizse ağlamanız güzelmiş.

Öğrenmek çok kolay. Her gün saçma şekilde okula gideyim mi diye sormak yerine okula gidip müdüre böyle böyle, kaydım ne durumda diyorsunuz. Sildik derse ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğüne gidip zorunlu eğitim var. Benim rızam olmadan kaydım silinemez diyorsun. Müdür silmedik diyorsa da paşa paşa okula gidiyorsun.

BU konu bence dalga amaçlı, çünkü Lise'ye kadar eğitimi zorunlu. Eğer seni aldığını söylüyorsa polise gideceksin. Anayasal hakkın bu. Okul devamsızlık çok olunca Polis'e haber veriyor, Polis ile okula gidip geliyorsun. Başıma gelmişti, babam 2. sınıftayken beni 2 ay boyunca okula göndermemişti, kendisi de öğretmendi.

Okulda hep aynı şey anlatılıyor diye ağlıyorsun oyunlarda da farklı bir şey yok. Konuların tamamı oyunlarla ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı