Annem evi terk etti

KS
KS
Yiğit KAMURAY

Yiğit KAMURAY

Hectopat
Katılım
9 Mayıs 2020
Mesajlar
5.285
Makaleler
1
Çözümler
11
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi

Yang Mills

Decipat
Katılım
26 Ekim 2020
Mesajlar
3.626
Makaleler
2
Çözümler
8
Yer
Tokyo
Zaten babamı sevmiyor onu eline geçen her fırsatta söylüyor.

Zaten kafamı sağ olsun arkadaşlar sayesinde dağıtabiliyorum. Mesaj yazılması iyi geliyor sohbet ediyorum kafam dağılıyor. Düşünülmeden atılan mesajlara ise bir yorumum yok.

Hocam bence hem babanız hem siz bu işten yararlı çıkacaksınız. Zaten küçüklüğünüzden beri anneniz yokmuş. Ben öyle anladım. Her şeyde bir hayır vardır derler. Sizin ve babanız için inşallah en hakettiğiniz yere gelirsiniz.
 

İrfan B

Hectopat
Katılım
22 Haziran 2018
Mesajlar
1.862
Makaleler
5
Çözümler
6
Bence gayet güzel bir çözüm. Nadiren annesiyle muhatap olur. Babası da daha az üzülür.
Konu sahibinin yerine kendimi koydum şimdi. Büyük ihtimalle ben daha fazlasını yapardım ve kendi ellerimle evden atardım. Her şeyi geçtim insan hasta bir insan bunu yapar mı? Düşündükçe sinirleniyor insan.
Hafiza silinmiyor arkadaslar, bilmem biliyor musunuz. Yapilanlari unutamiyorsunuz.
 

Arda_Animations

Decipat
Katılım
15 Eylül 2020
Mesajlar
2.046
Çözümler
1
Merhabalar öncelikle, trol konu falan değil onu söyleyeyim.

Birkaç saat önce teyzem geldi, oturdu, yemek yediler. Sonra konuşurken babama laf atıp aşağılamaya başladılar annemle teyzem. Babamın evi geçindiremediğini söyleyip çok kirli olduğunu söylediler ve bayağı bi' aşağıladılar. Bu arada babam parkinson hastası, düzgün yürüyebilmesi için aldığı ilaçlar (madopar, prozac, dopalevo vb.) Aşırı hareketli oluyor. Ayakta düz dururken bile dans eder gibi hareket halinde, o yüzden yemek yerken çok döküyor. Ayrıca kazandığı her kuruşu evi geçindirmek için harcıyor, elinden geleni yapıyor ve kendisi yemek yemiyor. Anneme ve bana bir şeyler alabilmek için, evi geçindirebilmek için... Hastalığı yüzünden doğru düzgün uyku bile alamıyor, r uyumak istediğinde ise annem yatağa almıyor. Ben de duyunca elbette gururum kırıldı, kaldıramadım babama öyle demesini annemin. Gözüne doğru bir yumruk attım. Atmalı mıydım bilmiyorum ama o an dayanamadım. Annemle teyzem hemen vurmaya başladılar bana ve annem eşyalarını toplayıp gitti. Giderken benim cüzdanımdan 1 tane 10TL 2 tane 5TL toplam 20TL'mi, bütün paramı bile alıp gitti. Annem hep bana kötü davranırdı, çocukken ödevlerimi yapmadığımda döverdi. Çocukken ben laptopta oyun oynuyordum, ödevini yap demişti. Hayır dedim diye laptopa tekme atarak kırmıştı. Giderken gözünün morunu polise gösterip tutanak tutacağını söyledi ve evimiz onun üstünde satacağını söyledi. Teyzem giderken bana şımarık dedi ancak bu hiç doğru değil; çocukluğumdan beri hiç zaten adam akıllı bir eşyam vb. olmadı ve istemedim. Sadece güzel bir bilgisayar istiyordum çünkü beni eğlendiren tek şeydi bilgisayarla zaman geçirmek. 3 sene önce 2000TL civarına GTX 1050'li bir sistem anca aldım, ondan önce de birkaç tane laptopum oldu ancak hepsi ucuz ve kötü şeylerdi. Zaten bilgisayar dışında bir eşyam vb. olmadı. Hayatımda yeni yeni güzel bir Ultrabook aldım ve ortalama bir sistemim var, ki parasını kendim Metin2 oynayarak kazandığım paradan ve 3 sene önce alınan 2000TL'lik sistemin parçalarını satarak aldım. Ve sırf bunun için şımarık dedi bana. "isteğin hemen istediğin gün olsun istiyorsun." dedi bana ancak hiç öyle bir isteğim yok. İçimi açmak için yazıyorum son 1 saattir ağlıyorum yatakta. 17 yaşındayım ama hayata 10-0 geriden başlamış gibiyim.

O yumruğu cidden hak etmiş diyebilirim. Teyzeniz cidden çok kötü bir insan. Babanıza geçmiş olsun. Hastalığını duyunca bayağı üzüldüm. Umarım bundan sonra iyi geçer hayatınız. Zaten 2-3 yılınız kalmış evden ayrılmak için. Tabi babanızın durumundan dolayı ne kadar olur orası tartışılır. ( yumruk meselesinden dolayı kızgın atacak olan olursa atsın. Umrumda değil)
 
Katılım
24 Haziran 2020
Mesajlar
910
Yer
6'lı Beypazarı Paketi
İstemsizce gözümden yaş geldi. Anlamıyorum, bir insan neden bu kadar kötü, kalpsiz olabilir ki?

@İrfan B kesinikle katılıyorum hocam. Size o acıları çektirenin yaptıklarını hiç unutamıyorsunuz. Her gördüğünüzde aklınıza geliyor. Acı bir şekilde tecrübe ederek söylüyorum bunları.
 
KS
KS
Yiğit KAMURAY

Yiğit KAMURAY

Hectopat
Katılım
9 Mayıs 2020
Mesajlar
5.285
Makaleler
1
Çözümler
11
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Sanki senin yumruk atman biraz mantıklı gibime geldi çünkü hani babanın orda çok fena gurur kırılmıştır. Bilemiyorum karşı çıkmalısın bence annene karşı. Dövüşerek veya öldürerek değil tabi ki.
Babam yoktu olay olurken bu arada.
 
Yukarı