Annem evi terk etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babamla hayatım boyunca çok iyi anlaştım ve anlaşıyoruz. Toplasan 3-5 kere ancak kavga etmişizdir hepsinde de ikimizde pişman olup özür diledik çok seviyorum kendisini kendisi de beni.

Şükredin gene hocam keşke benim babamda öyle olsa.
Bizde anlaşmaya çalışıyoruz bir şekilde bir birimizi idare ediyoruz sevgi denen şey yok bizde.
Sırf bu yüzden evlenmeyi düşünmüyorum.
Bende özet olarak anlatayım dedim, daha anlatsam burada oturup ağlarız ikimizde.

Şükredin gene hocam keşke benim babamda öyle olsa.
Bizde anlaşmaya çalışıyoruz bir şekilde bir birimizi idare ediyoruz sevgi denen şey yok bizde.
Sırf bu yüzden evlenmeyi düşünmüyorum.
Bende özet olarak anlatayım dedim, daha anlatsam burada oturup ağlarız ikimizde.
Anlatın zaten üzüldüğümüz kadar üzüldük.

Eğer aile içinde ufak tefek, herkesin yaşayabileceği sorunlar varsa bu sorunların üstesinden gelinmeye ve aile bir arada tutulmaya çalışır.
Fakat sizin ailecek yaşadığınız sorunlar ufak tefek sorunların çok ötesinde. Ortada sağlıksız, hastalıklı bir evlilik varsa, üzgünüm belki bunu duymak sizi yaralayacak ama bir an önce boşanmalılar.
Size başta çok yıkıcı ve korkunç gelebilir anne ve babanızın boşanması düşüncesi, ama anladığım kadarı ile anneniz sizi sevmiyor, size kötü davranıyor, siz ise evden gittiğine bile üzülmediğinize göre, aslında sizi birbirinize bağlayan hiçbir şey yok. Aynı evin içinde birbirini sevmeyen , sırf bu nedenle sinir, stres, kaygı yaşayan insanlar olmuşsunuz. Neden siz ve babanız hala onunla aynı hayatı paylaşıyorsunuz?
Ekonomik olarak sıkıntıda olduğunuzu belirtmişsiniz, fakat emin olun ki bu engel değil. Her ne kadar boşansa ve evin tapusu ona ait olsa bile sizin anneniz olduğu ve babanızın da hastalığı olduğu için size her ay hukuki olarak düzenli para yardımı yapmak zorunda. Bu işin uzmanı değilim. O nedenle lütfen bir avukata danışın, yaşadıklarınızı, maddi sıkıntılarınızı anlatın, o size yol gösterip ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.
Bu süreç içinde kendinizi yıpranmış, tükenmiş, devam edemeyecek gibi hissederseniz, hem kendiniz hem de babanız için lütfen ücretsiz psikolojik destek veren yerlerden yardım alın.
Ama lütfen hem sizin hem de babanızın mutluluğu için, babanıza boşanması gerektiğini söyleyin.

Hocam yaşadığınız ve benim yaşadığım sorunların çözümü eğitim aslında ama ne yazık ki hal belli. :/

Açıkçası annemin gittiğine sevindim çünkü yıllardır bu durumdayız.

Teyzenizi de tabiri caiz ise tekmeleseydiniz iyi olurdu gerçekten demek istiyorum. Böyle aileler arasına girip, ortalığı bozanlara sinir oluyorum.

''Kurtuldum'' olarak bakıyorsunuz, fakat yıllar sonra fark edeceksiniz ki bu çok üzücü bir durum. :(
Üzücü zaten ama gerçekten bıktım.
Eğer aile içinde ufak tefek, herkesin yaşayabileceği sorunlar varsa bu sorunların üstesinden gelinmeye ve aile bir arada tutulmaya çalışır.
Fakat sizin ailecek yaşadığınız sorunlar ufak tefek sorunların çok ötesinde. Ortada sağlıksız, hastalıklı bir evlilik varsa, üzgünüm belki bunu duymak sizi yaralayacak ama bir an önce boşanmalılar.
Size başta çok yıkıcı ve korkunç gelebilir anne ve babanızın boşanması düşüncesi, ama anladığım kadarı ile anneniz sizi sevmiyor, size kötü davranıyor, siz ise evden gittiğine bile üzülmediğinize göre, aslında sizi birbirinize bağlayan hiçbir şey yok. Aynı evin içinde birinden sevmeyen , sırf bu nedenle sinir, stres, kaygı yaşayan insanlar olmuşsunuz. Neden siz ve babanız hala onunla aynı hayatı paylaşıyorsunuz?
Ekonomik olarak sıkıntıda olduğunuzu belirtmişsiniz, fakat emin olun ki bu engel değil. Her ne kadar boşansa ve evin tapusu ona ait olsa bile sizin anneniz olduğu ve babanızın da hastalığı olduğu için size her ay hukuki olarak düzenli para yardımı yapmak zorunda. Bu işin uzmanı değilim. O nedenle lütfen bir avukata danışın, yaşadıklarınızı, maddi sıkıntılarınızı anlatın, o size yol gösterip ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir.
Bu süreç içinde kendinizi yıpranmış, tükenmiş, devam edemeyecek gibi hissederseniz, hem kendiniz hem de babanız için lütfen ücretsiz psikolojik destek veren yerlerden yardım alın.
Ama lütfen hem sizin hem de babanızın mutluluğu için, babanıza boşanması gerektiğini söyleyin.
Yaklaşık 3-4 yıldır her kavgalarından sonra söylüyorum boşanmaları gerektiğini. Hatta davayı annem açmıştı 2 sene kadar önce ama babam yine yavlardı geri geldi annem. Bu kez umarım boşanırlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı