Annem ve babamın arkadaşlarıma gitmeme izin vermemesi

Emir Koca

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, artık dolup taştım ve gerçekten de birilerine danışmam gerektiğine karar kıldım. Yaşım 16 ve annem ile babam böyle şeylere izin vermiyorlar yok, şuraya gitme nerede kaldın aptal salak falan gibi tutumlarda sıklıkla bulunuyorlar ve artık bundan bıktım, sizce ne yapmalıyım? Sanki 6 7 yasında çocukmuşcasına konuşuyorlar. Benim yaşıtlarım dışarlarda geziyor sabaha kadar anneleri babaları bir gram kızmıyor. Evi falan terketme sudur budur geliyor aklıma ama yaşım onun için küçük.

Ergenlik seni fena vurmuş. Hareketlerinden anlaşılacağı üzere ergen olmuşsun. Annen baban senin iyiliğin için izin vermiyor. Boşuna "evi terk edecem." (!) Gibi şeyleri aklından geçirme bile. Tabii benim şahsi fikrim.

Öncelikle teşekkür ediyorum yorumun için. Evi terk edeceğim olayı arada sırada gelen ve geçici bir süre akılda duran bir düşünce sadece her ergen olanın başına gelmiştir illaki neyse teşekkür ediyorum.

Kardeşim takma kafana. Hem onlar annen ve baban sen bir de annesi babası olmayanlara sor nasıl bir duyguymuş. Onları düşünüp kıymetlerini anlamaya çalış akıllı birisin. İnan bana çok sıkıntı çekmeden onlara bu halinle daha çok ihtiyaç duyacak anlayacaksın aman önyargılı olma. Anne baba hayatta en çok kıymetli iki varlıktır sakın unutma. Bir hayat değil on hayat beraber geçirip hürmet etsek yine borcumuzu onlara ödeyemeyiz.

Kardeşim takma kafana. Hem onlar annen ve baban sen bir de annesi babası olmayanlara sor nasıl bir duyguymuş. Onları düşünüp kıymetlerini anlamaya çalış akıllı birisin. İnan bana çok sıkıntı çekmeden onlara bu halinle daha çok ihtiyaç duyacak anlayacaksın aman önyargılı olma. Anne baba hayatta en çok kıymetli iki varlıktır sakın unutma. Bir hayat değil on hayat beraber geçirip hürmet etsek yine borcumuzu onlara ödeyemeyiz.

Çok sağ ol çağatay abi teşekkür ederim biraz düşününce anladım zaten.

Merhaba arkadaşlar, artık dolup taştım ve gerçekten de birilerine danışmam gerektiğine karar kıldım. Yaşım 16 ve annem ile babam böyle şeylere izin vermiyorlar yok, şuraya gitme nerede kaldın aptal salak falan gibi tutumlarda sıklıkla bulunuyorlar ve artık bundan bıktım, sizce ne yapmalıyım? Sanki 6 7 yasında çocukmuşcasına konuşuyorlar. Benim yaşıtlarım dışarlarda geziyor sabaha kadar anneleri babaları bir gram kızmıyor. Evi falan terketme sudur budur geliyor aklıma ama yaşım onun için küçük.
Çok zorlama o gezenlerin yarısının anne babasının hberi yoktur.

Annem babam polis bu yüzden kendileri tanımadıkları birine beni yollamazlardı. Bahsettiğin şeyleri üniversiteye gidene kadar ben de yaşadım ve sırf seni sinir etmek için yapmıyorlar. Tanımadıkları birinin evinde kalmanın senin için güvenli olmadığını düşündükleri için yapıyorlar. Ailem polis olduğu için daha yakından görüyorlardı ancak sen bile haberleri açtığında çok kötü haberlerle karşılaşırsın. Bu tür olayları gören bir ailenin çocuğunu tanımadığı veya güvenmediği birinin evine yollamaması normal sonuçta seni düşünerek hareket ediyorlar.

Ne olursa olsun onlar senin annen ve baban.
Normal zamanlarda izin vermemeleri biraz abartı olur fakat bu zamanlarda zaten dışarı çıkmanızı önermem. Bağırarak ya da ailene sitem ederek bu sorun maalesef çözülmez.
Ailende kim baskınsa diğer kişiye giderek durumu anlatın, yardımını alabilirseniz zaten istediğiniz şeyi yapabilirsiniz.
Onların senin iyiliğini düşündüğünü asla unutma.

Yeni konular

Geri
Yukarı