Annemi aşı yaptırmalı mıyım?

Madem konu hâlâ açık, Annem 2. dozu olalı üzerinden 13 gün geçti, ilk dozda 5 gün süren bir kol ağrısı, 2. dozu vurulduktan itibaren 10 dakika sonra mide bulantısı oldu, akşamına baş ağrısı oldu ve tabii ki yanında kol ağrısı eşlik etti ancak ertesi gün bütün semptomlar geçti.

Babam da ilk aşısını 10 gün önce oldu, sadece kol ağrısı oldu 1 gece o kadar. Ben ise ayın 10'unda ilk aşımı oldum ve 1.5 gün kol ağrısı oldu. Tavsiyem -bu konuyu görüp de aşı yaptırmayan kişiler için- aşıyı yaptırmanızdır. Ayrıca devlet görevlisi bir akrabam bu aşının ikinci dozunu olalı 1.5 ay geçti ve şu anda herhangi bir ekstra sağlık sorunu mevcut değil kendisinde.

Anneannem ve dedem aşı vurulduğu halde vefat ettiler. Annem de bundan dolayı aşı vurulmak istemiyor. İkna da edemiyorum. Yapılması gerek ama bıktı artık herkes maske ile yaşamaktan.

Anneannem ve dedem aşı vurulduğu halde vefat ettiler. Annem de bundan dolayı aşı vurulmak istemiyor. İkna da edemiyorum. Yapılması gerek ama bıktı artık herkes maske ile yaşamaktan.
Anneniz aşının virüsten koruduğunu mu düşünüyor acaba.

Aşının sadece virüsü daha hafif atlamasına yardımcı olduğunu söyleyebilirsiniz.

Allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun :(

Bana asi gelse kesinlikle olurum ama Sinovac olurdum herhalde cunku bence BioNTech mRNA asisi oldugundan ileride ne olacagi belli degil.

Bazi forumlarda, Alman forumlarinda alerjisi olanların sıkıntılı donemler gecirdiklerini gormustum. Ben inaktif asi olan Sinovac olurdum açıkcasi. Mantikli dusunurseniz biri RNA'ya etki ediyor, biri normal klasik inaktif aşı. Gelecek olarak dusununce inaktif olmak daha mantikli gibi.

Not: Ben de arastirmadan once BioNTech asisi olurum derdim. Onun arkasindaydim, antiligim yok yani BioNTech'e. He, Sinovac şu anda yok ama sira geldi diyelim BioNTech olurum. Anti degilim yani, fikrim şu anda bu, bir bakarsin degisir...

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş sadece aşıya güvenmediğini vs. belirtmiş, aşı yaptırmayın vb. bir şey yazdığını görmedim, konu sahibi de zaten "Sizler ne dusunuyorsunuz?" yazmış. Biraz gereksiz uzatılmış gibi.

Geri
Yukarı