Annenin yanlış algısından nasıl kurtulunur?

Sorun basit. Annem evde kimse yok iken ya da gece iken Telefon, Bilgisayar tarzı cihazları şarj da bırakmama izin vermiyor. Oyun da AFK bırakıp para kasacağım alt tarafı. Bu yanlış algısından nasıl kurtarabilirim?
Deki telefonu şarja takınca o %100 olunca otomatik şarj almıyor elektrik vs. de gitmiyor. Ve Bilgisayar da çok ısınmaz ben 7 gün açık bıraktım ,eğer yangın olması düşüncesi varsa böyle birşey yok güç yeri dayanamayıp kendini kapatıyor zaten.

Deki telefonu şarja takınca o %100 olunca otomatik şarj almıyor elektrik vs. de gitmiyor. Ve Bilgisayar da çok ısınmaz ben 7 gün açık bıraktım ,eğer yangın olması düşüncesi varsa böyle birşey yok güç yeri dayanamayıp kendini kapatıyor zaten.
Yalan söylemek istemiyorum. Cihazların yanmasından ya da patlamasından korkuyor. Telefona bir nebze izin veriyor çünkü kendisi de takıyor. Ama Bilgisayar için aynısını söylemek mümkün değil.

Hocam ben PC'yi 1 hafta boyunca da açık bıraktım telefonu şarjda %100'de saatlerce de beklettim. Bazıları ister istemez oldu bazıları isteyerek. Eğer kullandığınız telefon çakma değilse, adaptörünüz çakma değilse, eve gelen elektriği kısa devre yaptıracak bir ürün değilse -ki telefon bilgisayar girmez bu kategoriye- o zaman bir sorun yaşamazsınız. He eğer laptopsa bu geceden sabaha bekleteceğiniz şey o zaman sorun olabilir ısınır falan... Demem o ki eğer kullandığınız ürünler güvenilir ve kaliteli ise bir sorun yaşanması zor bir ihtimal.

Sorun basit. Annem evde kimse yok iken ya da gece iken Telefon, bilgisayar tarzı cihazları şarj da bırakmama izin vermiyor. Oyun da AFK bırakıp para kasacağım alt tarafı. Bu yanlış algısından nasıl kurtarabilirim?

Zor.

Bilgisayarım bir senedir açık. Sadece elektrik kesintilerinde, ara sıra yeniden başlatırken ve toz vs. bakımını yaparken kapanmış oldu. Herhangi bir sıkıntı olmadı.

Telefonlar ise şarj olduktan sonra bataryayı devre dışı bırakıp prizden çektiği elektrik ile çalışıyor. Telefonumu kullanmadığım zamanlarda bataryayı boş yere kullanmamak için şarjda bırakırım. Telefonumun batarya ömrü annemdeki aynı model telefona göre daha iyi.

Hocam ben PC'yi 1 hafta boyunca da açık bıraktım telefonu şarjda %100'de saatlerce de beklettim. Bazıları ister istemez oldu bazıları isteyerek. Eğer kullandığınız telefon çakma değilse, adaptörünüz çakma değilse, eve gelen elektriği kısa devre yaptıracak bir ürün değilse -ki telefon bilgisayar girmez bu kategoriye- o zaman bir sorun yaşamazsınız. He eğer laptopsa bu geceden sabaha bekleteceğiniz şey o zaman sorun olabilir ısınır falan... Demem o ki eğer kullandığınız ürünler güvenilir ve kaliteli ise bir sorun yaşanması zor bir ihtimal.
Bunu ben biliyorum zaten. Sadece annem anlamıyor.

Geri
Yukarı