Anonymous Çeviri sosyal medya uygulamalarıma sızıp küfürlü mesaj göndermeye çalıştı

Nexus moddaki hangi yama parayla satılıyor gösterebilir misin lütfen. Bağış ile satın alma da aynı şey değil, kurduğun cümlelerde o kadar yanlış şeyler var ki hepsini düzeltemem sanırım. Mod yapmak illegal bir şey değil zaten yapımcıların çoğu izin veriyor fakat yapımcının haberi olmadan bu modlardan para kazanmak illegal yolla para kazanmaktan suç. Amerika'daki bir yapımcının Türkiye'deki bir moddan haberi olma ihtimali sıfıra yakın. Rockstar bu grubun RDR2 yamasını kaldırdı hatırlatırım. Neden çünkü ses getirdi ülkemizde ve onlar da bundan haberdar oldu. Peki neden ücretsiz yayınlanan GTA 5 yamasını yıllardır kaldırmadılar? Ben bu arkadaşlara gidip dava açsam kazanmama ihtimalim sıfır. Senin bu grupla bağlantın var sanırım her grup hakkındaki konuda oradasın ve bu denli savunmanın başka bir açıklaması yok. Ayrıca bizim bu gruba bir garezimiz yok konu açan arkadaşa söylenen sözde dava durumuna ithafen konuşuyoruz burda. İster parayla satsınlar ister ücretsiz beni ilgilendirmez kullanmıyorum zaten ama kendilerinin başlarına bu illegal satıştan bir şey gelmesi olası.
Oyunları Türkçe oynamak isteyen sıradan birisiyim. Hayatında toplasanız 2 tane oyunu bitirememiş kişilerin gelip benim oyun keyfime zarar vermesine müsaade etmiyorum.

Saçma çıkarımlarınız beni ilgilendirmiyor.

Biraz daha dikkat ederseniz el emeği ücretli ücretsiz bütün Türkçe yamaları desteklediğimi de görürsünüz.

Oyun firmalarına zarar veren bir oluşum olsaydı buna ben de karşı çıkardım. Lakin sadece “Türk milletine” faydası olan oluşumlara düşmanlığı olan insanların düşünceleri bana akıllıca gelmiyor. Düşüncelerine saygı da duymuyorum.

Nexus mod ya da değil paralı bir mod gösterirsem özür dilemeyeceğinizi tahmin ettiğimden bu konuyla ilgili herhangi bir ispat yükü altına girmeyeceğim.

Şu yazıyı görünce Besim Tibuk gülüşü patlattım.
  1. Bu çeviriler legal mi? Yapımcı ve dağıtımcı şirketlerin bu çevirilerden haberi var mı?😃
  2. Çevirilerden haberleri varsa bu çevirileri parayla sattığınızdan haberi var mı? 😃😃
  3. Kârdan pay da alıyorlar mı bari? 😃😃😃
Ortada iftira veya yanlış anlaşılma varsa hakkınızı korumalısınız elbette. Ama sanki çok legal iş yapıyormuş gibi davayla tehdit etmek gereksiz.
Hocam kim olursa olsun, herhangi birisinin beni dava ile boş boş tehdit etmeleri bana sökmez. Ancak yaşı küçükler korkar. Ellerine herhangi bir koz vermiyorum çünkü. :)

Oyunları Türkçe oynamak isteyen sıradan birisiyim. Hayatında toplasanız 2 tane oyunu bitirememiş kişilerin gelip benim oyun keyfime zarar vermesine müsaade etmiyorum.

Saçma çıkarımlarınız beni ilgilendirmiyor.

Biraz daha dikkat ederseniz el emeği ücretli ücretsiz bütün Türkçe yamaları desteklediğimi de görürsünüz.

Oyun firmalarına zarar veren bir oluşum olsaydı buna ben de karşı çıkardım. Lakin sadece “Türk milletine” faydası olan oluşumlara düşmanlığı olan insanların düşünceleri bana akıllıca gelmiyor. Düşüncelerine saygı da duymuyorum.

Nexus mod ya da değil paralı bir mod gösterirsem özür dilemeyeceğinizi tahmin ettiğimden bu konuyla ilgili herhangi bir ispat yükü altına girmeyeceğim.
Peki para kazanan modcuların kazancından şirketlerde pay alıyor mu? Eğer bahsettiğiniz bağış ise o başka bir konu...

1. Mod yapmak tam olarak illegal bir şey değil ve öncesinde izin alınması gerekmez. Oyunlar için binlerce mod mevcut ve yapımcı rahatsız olduğunda kaldırılıyorsa illegal bir durum oluşmaz. Youtube telif uyarıları gibi düşünebilirsiniz. Uyarı sonrası kaldırılıyorsa herhangi bir yasal durum oluşmuyor.
  2. Teknik olarak çeviriler parayla satılmıyor. Kendilerine ait üyelik sistemi parayla satılıyor. Üye olanlara çeviriler bedava veriliyor. Üyelikleri için de fatura kesiyorlar. Yani yasal mevzuata uygun.
  3. Şahıslarına ait üyelik sistemi oyun yapımcılarını bağlamaz. Dolayısıyla kârdan pay da alamazlar.
Adamları savunmak için biraz fazla uçmuşsunuz. Bu çeviriler parayla satılıyor, bağış yöntemiyle çalışmıyorlar. Netflix ücretsiz bir platform mu? Yapımcılar yasal olarak ücretsiz olanlar dahil tüm modları kaldırma hakkına sahipler. Adamın oyununda izinsiz hiçbir değişiklik yapamazsın. Ücretsiz olduğunda ve bağış sistemiyle çalışıldığında kitleyi üzmemek için ses çıkartmıyorlar elbette. Çeviri yapılmasına ve bağış toplanmasına karşı değilim, bunu para karşılığında yapılmasına karşıyım. Üstüne üstlük insanları dava ile tehdit edilmesine karşıyım. İlk yorumumda da yazdığım gibi varsa bir yanlış anlaşılma düzgünce açıklama getirirsin, davayla tehdit etmek nedir? Güya oyuncu dostu iş yapan insanlar gücü ele geçirince insanların kafasına çıkmayı gayet iyi biliyor. İş kendilerine gelince "ağabey biz küçük bi' çeviri ekibiyiz ağabey acı bize ağabey" oluyor. Niye bu adamları bu kadar savunuyorsunuz? Niye tüketiciyi korumuyorsunuz? Bizim ülkedeki egoist firmalardan nefret ediyorum. Adamlar para karşılığı iş yapıyor sanki babamın hayrına iş yapıyormuş gibi bi' de beni azarlıyor. Bunu her sektörde görmek mümkün. Benim tepkim bu yüzden.

Adamları savunmak için biraz fazla uçmuşsunuz. Bu çeviriler parayla satılıyor, bağış yöntemiyle çalışmıyorlar. Netflix ücretsiz bir platform mu? Yapımcılar yasal olarak ücretsiz olanlar dahil tüm modları kaldırma hakkına sahipler. Adamın oyununda izinsiz hiçbir değişiklik yapamazsın. Ücretsiz olduğunda ve bağış sistemiyle çalışıldığında kitleyi üzmemek için ses çıkartmıyorlar elbette. Çeviri yapılmasına ve bağış toplanmasına karşı değilim, bunu para karşılığında yapılmasına karşıyım. Üstüne üstlük insanları dava ile tehdit edilmesine karşıyım. İlk yorumumda da yazdığım gibi varsa bir yanlış anlaşılma düzgünce açıklama getirirsin, davayla tehdit etmek nedir? Güya oyuncu dostu iş yapan insanlar gücü ele geçirince insanların kafasına çıkmayı gayet iyi biliyor. İş kendilerine gelince "ağabey biz küçük bi' çeviri ekibiyiz ağabey acı bize ağabey" oluyor. Niye bu adamları bu kadar savunuyorsunuz? Niye tüketiciyi korumuyorsunuz? Bizim ülkedeki egoist firmalardan nefret ediyorum. Adamlar para karşılığı iş yapıyor sanki babamın hayrına iş yapıyormuş gibi bi' de beni azarlıyor. Bunu her sektörde görmek mümkün. Benim tepkim bu yüzden.
Gerekli açıklamayı yaptım. Türkçe yama isteyen bir tüketici olarak ben niye korunmuyorum anlamadım. Neden sizin dediğiniz olsun?

Soruma bir cevap alamadım.

Peki para kazanan modcuların kazancından şirketlerde pay alıyor mu? Eğer bahsettiğiniz bağış ise o başka bir konu...
Benim niyetim Türkçe oyun oynamak. Neyi neden savunduğum belli. Sizin sorularınızın arkasındaki amaç belli değil. Ne kazanmayı umuyorsunuz?

Geri
Yukarı