Anonymous RDR 2 Türkçe yamasını pahalıya mı satiyor?

Sizce pahalı mı?

• Evet

Oy: 74 78,7%
  • Hayır

Oy: 20 21,3%

• Oy verenlerin toplamı
    94
Peki bu yaptıkları yasal mı? Rockstar'dan izin almaları gerekmiyor mu?
Oyunun sözleşmesine bağlı. Genelde mod kitini kullanarak yapılan modlar, oyun yapımcısına ait oluyor. Fiyatını falan onlar belirliyor. Mod kiti dışında olanlar ise yine yapımcıya kalmış. O durumda izin almaları gerekebiliyor. GTA V için online mod menüler yasal değildi mesela.

Yanlış bilgi. Süresiz erişim fiyatı halen 50 TL.

Screenshot_14.png

Discord sunucularına baktım, indirmişler fiyatı.

Oyunun yapımcılarından geri dönüş aldıklarında resmi Türkçe yama ekliyorlar. Örneğin:

Öncelikle ortada bir emek var, ücret talep etmeleri yanlış değil ama, uzun uzun diyalogların olduğu Fallout serileri, Witcher 3, Skyrim vb. kimse de çıkıp ücret talep etmedi. Bağış yapan yaptı, yapmayan yapmadı.

Zevk için yapmak yerine ticarete dökmek ne bileyim. Başka çeviriciler de elbet bulunur veya satın alıp, çoğaltıp hayrına dağıtırlar.

Eki Görüntüle 612457

Discord sunucularına baktım, indirmişler fiyatı.

Oyunun yapımcılarıyla iletişime geçtiklerinde resmi Türkçe yama ekliyorlar. Örneğin:

Sitede halen 50 lira yazdığını gördüm. Discord diye belirtmeliydi arkadaş.

Ülkenin oyun oynayan büyük kesmi genç-öğrenci kesim. Bunu önceki mesajımda da belirtmiştim.
Fiyatı 50 TL veyahut 30 TL gibi bir fiyat yerine, yapsınlar bir 10 TL, 15 TL o zaman daha çok satar. Akıl kârı iş değil. Yaptıkları Game Pass vari sistem alenen ticaret.

Şunu unutmamak gerek; yama 30 TL iken ancak 100 kişi alır. Ama 10 TL, 15 TL gibi bir fiyata indirgendiğinde, yamayı satın alan kişi sayısı belki de 500'ü geçecek. Sayılar farazaki. Ama ucuza talep daha çok olur. Yani erişilebilirlik yüksek olacaktır.

Geri
Yukarı