Anten prizi TV'ye nasıl bağlanır?

Cracker18

Kilopat
Bunu uydu alıcısına nasıl baglayabilirim?

Dosya Ekleri

• images-27.jpeg
    images-27.jpeg
    13 KB · Görüntüleme: 38
Merhaba arkadaşım sorumu görürsen; RF anten ile Tuner aynı mı, ikisi de erkek girişli ve sadece etrafından ki metal farkı (biri düz biri çevirmeli) var diye düşünüyorum öyle ise bir tv alacağım.

Selamlar. RF anten (çevirmeli olan olmalı), radyo frekansı için kullanılan antendir. TV tuneri ile hem jak olarak hem de frekans olarak uyumlu değildir.

Ek olarak sorularınızı başka konularda sormak yerine, yeni konu açarak sorarsanız; hem daha hızlı geri dönüş alabilir, hem de diğer konularda karışıklığa sebep olmamış olursunuz.

Son düzenleme:
Selamlar. RF anten (çevirmeli olan olmalı), radyo frekansı için kullanılan antendir. TV tuneri ile hem jak olarak hem de frekans olarak uyumlu değildir.

Ek olarak sorularınızı başka konularda sormak yerine, yeni konu açarak sorarsanız; hem daha hızlı geri dönüş alabilir, hem de diğer konularda karışıklığa sebep olmamış olursunuz.
Çok teşekkür ettim, bağlantılı diye düşünerek bir de yeni konu açılması pek istenilmez onu düşündüm. Demek ki aynı şey değiller RF ile hdmı dönüştürücü gördüm ama 2 yapı hiç uyumlu olmadıkları söylendiği için acaba alınır mı diye bunu da sormuş olayım görüp cevap verebilirsen, tekrar teşekkür ettim.

@591245 bulunduğunuz mekanda daha önce kablonet ya da kablo tv aboneliği alınmış mı? Ya da hattı çekilmiş mi? Bahsettiğiniz RF jak, kablo tv ya da kablonet için de bağlanmış olabilir. Eğer öyle ise RF, HDMI çevirici değil de, bu "set top box" denilen cihazlardan ve de abonelik gerekebilir.

Son düzenleme:
@591245 bulunduğunuz mekanda daha önce kablonet ya da kablo tv aboneliği alınmış mı? Ya da hattı çekilmiş mi? Bahsettiğiniz RF jak, kablo tv ya da kablonet için de bağlanmış olabilir. Eğer öyle ise RF, HDMI çevirici değil de, bu "set top box" denilen cihazlardan ve de abonelik gerekebilir.
Şu an kablo net yüzünden bunu yaşıyorum;).. kendi üyeliğim ve diğer oda da RF girişi anten (ana cihaz salonda, diğer odaya çekilen hatta RF girişi) onu ya hdmi dönüştürücü ile kullanacağım ya da RF çıkışlı TV bulacağım bu zamanda çok zor..derdim özetle bu;)

Şu an kablo net yüzünden bunu yaşıyorum;).. kendi üyeliğim ve diğer oda da RF girişi anten (ana cihaz salonda, diğer odaya çekilen hatta RF girişi) onu ya hdmi dönüştürücü ile kullanacağım ya da RF çıkışlı TV bulacağım bu zamanda çok zor..derdim özetle bu;)

Durumunuz, pek de herhangi bir dönüştürücü ile çözülebilecek bir durum gibi durmuyor. Karasal ya da uydu ile, kablo ya da hava yolu ile TV aktarımında; ortada bir servis sağlayıcı mevcutsa, şifreleme de söz konusudur. Bir de servis sağlayıcının paralel yayın alımı için ekstra kampanyası da mevcutsa, talebinizin çözümü sadece alıcı ile ilgili olmayabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı