Anti aliasing çalışmıyor

kassandra13

Kilopat
Dostlar oyunlarda anti aliasing çalışmaması gibi bir sıkıntım vardı. Son günlerde fark ettiğim kadarıyla oyunlarda değil video ve resimlerde de bu sıkıntı var. Videoda görebileceğiniz gibi bir köşe tam ekran hiçbir sıkıntı yokken resmi küçülttüğümde tamamen tırtıklı bir yapıya bürünüyor. Tame Impala'nın Currents albümünün kapağı gibi bir hal alıyor. Monitörden dolayı olabilir mi? HDMI kablo kullanıyorum. Kablonun kalitesi bunu etkiler mi? Sanki monitör küçük detayları göstermekte sıkıntı yaşıyor gibi bir durum var. Ama mesela print screen ile ekran görüntüsü alıp telefondan baktığımda da tırtıklı görüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun aramıza hoşgeldin. Çözümü yok çözümünden öte sorunun sebebi bile belli değil. Çoğu kişi gibi bi sabah uyandım çalışmıyor. İşin tuhafı Ekran Kartı üreticilerinin bu durumda 3 maymunu oynaması. Çözüm yok.

Monitörün 27 inç 1080p'mi?

Monitör 21.5 inç 1080p. Aynı videoya 15.6 inçlik laptoptan baktım onda da aynı sorun varmış (3 yıl sonra fark ediyorum) ancak o gözle bakmazsan fark edilmiyor. Evin altında yatır falan var ondan mı etkileniyor acaba :)

Yeni konular

Geri
Yukarı