Anti aliasing sorunu

Ramo başkan

Centipat
Arkadaşlar anti aliasing sorunu yaşayan arkadaşlar fotoğrafa bir bakabilirler mi? 3D setting çalışmıyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir mi?

2.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunda hangi ayarlarla hangi donanımla nasıl bir sorun yaşadığınızı söylerseniz belki yardımcı oluruz. Müneccim değiliz, bilemiyoruz.

Ha evet, geçen de böyle bir konu vardı. Ölçeklendirme ayarını %80 yapmış, anti-aliasing yok diye şikayet ediyordu...

Konu açayım, sadece şikayet edeyim, kendi kendine çözülür belki...

Mesajımı altıntılamış ama yine sistem bilgisi yok. Şaka gibi. Yaz şu sistem özelliklerini...

Son düzenleme:
Ha evet, geçen de böyle bir konu vardı. Ölçeklendirme ayarını %80 yapmış, anti-aliasing yok diye şikayet ediyordu...

Mesajımı altıntılamış ama yine sistem bilgisi yok. Şaka gibi. Yaz şu sistem özelliklerini...

i58400
1060 6 GB
16 GB RAM
144 herz monitör

Ben de yeni sistem topladım, aynı sorunu yaşıyorum. Monitör ASUS ROG XG248Q, ekran kartı ROG STRIX 1660 Ti. Bu donanımsal bir arıza mı? PUBG'de pencereler demirlerden siyah, siyah şeyler geçiyor. Kenar yumuşatma açık ve NVIDIA'dan da ayar yaptım ama aynı.

Aynı sıkıntı bende de var, kafayı yiyeceğim. 12 milyar para verdim, gözlerim bozuk zaten adamları bile seçemiyorum. PC alacağım, monitör alacağım, adam gibi oyun oynayacağım diye aldım yaktı beni Vatan Bilgisayar. O sorun, bu sorun uğraşıyorum. 2 parçası değişim oldu, bir de böyle sıkıntılar.
G-Sync açıkken monitör kapanır, yok anti-aliasing jaggiens bilmem ne, sıyıracağım artık ya, ne yapmam gerekiyor? 12 milyar vermişim, XG248Q monitör, 3700X işlemci, ASUS ROG 1660 Ti ve G.Skill 16 GB RAM 3600MHz. Ne yapmam gerekiyor, donanımsal bir arıza mıdır nedir bu? Şimdi ne yapmam lazım?

Aynı sıkıntı bende de var ya kafayı yiyeceğim 12 milyar para verdim gözlerim bozuk zaten adamları bile secemiyorum PC alacağım monitör alacağım adam gibi oyun oynacağım diye aldım yaktı beni Vatan Bilgisayar o sorun bu sorun uğraşıyorum 2 parçası değişim oldu bir de böyle sıkıntılar G-Sync acıkken monitör kapanır yok anti aliasing jaggies bilmem ne sıyırıcam artık ya ne yapmam gerekiyor 12 milyar vermişim XG248Q monitör ve 3700X işlemci ASUS ROG 1660 Ti G.Skill 16 GB RAM 3600 ne yapmam gerekiyor donanımsal bir arıza mıdır nedir bu şimdi ne yapmam lasım.

Vallahi ben de aynı durumdayım. Herkes sorun yok deyip sallıyor, gerçekten kimse çözümünü bilmiyor. Ben NVIDIA'dan 4K'ya çekince biraz kayboluyor. Sen de aç biraz, rahatlarsın. Sakın kenar yumuşatmayı falan açma, oyunu çamur gibi yapıyor.

Mesajımı alıntılamış ama yine sistem bilgisi yok. Şaka gibi. Yaz şu sistem özelliklerini...
Yok bu sorun farklı. Başına gelmeden anlaması gerçekten zor. Çok sayıda UEFI, Legacy format; eski yeni sürücüler, Nvidia ekran kartını çıkartıp Intel'i kullanmak, monitör değişikliği... Hiçbiri işe yaramadı. Sanki oyunlar 1080p değil de 720p hatta daha düşük kalitede. Kenarlardaki tırtıklar ayrı bir dert zaten. Çözümü yok gibi gözüküyor şu an.

Geri
Yukarı