Çözüldü Anti-cheat'ler neden BSoD'a neden oluyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

VENGEANCE ANGEL

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Esnaf
Soru başlıktaki gibi. BattlEye, Vanguard gibi yazılımlar, neden Windows'larda mavi ekrana sebep oluyorlar? Mavi ekran analizleri bölümümüzde, aktif olarak hizmet vermeye çalışıyorum. Tahminimce, Windows'la veya sürümleriyle uyumsuzluk sorunları oluşmasından ötürü gerçekleşiyor.

Çözüm
Kernel seviyesinde (ring0) çalışan hile yazılımlarını algılamak için Microsoft tarafından dokümantasyona alınmamış fonksiyonlara ve değişkenlere erişiyorlar. Kullanılan yöntemler her zaman her donanım ve sistemde sorunsuz çalışmayabiliyor.

Driver sorunsuz çalışsa bile OBCallback gibi modifikasyonlardan kaynaklı olarak farklı yazılımlarda sorunlara sebep olabiliyor.

Konuyu daha iyi anlamak için Windows Kernel Programming kitabını okuyabilirsiniz.
Kernel seviyesinde (ring0) çalışan hile yazılımlarını algılamak için Microsoft tarafından dokümantasyona alınmamış fonksiyonlara ve değişkenlere erişiyorlar. Kullanılan yöntemler her zaman her donanım ve sistemde sorunsuz çalışmayabiliyor.

Driver sorunsuz çalışsa bile OBCallback gibi modifikasyonlardan kaynaklı olarak farklı yazılımlarda sorunlara sebep olabiliyor.

Konuyu daha iyi anlamak için Windows Kernel Programming kitabını okuyabilirsiniz.

Çözüm

O kitabı nereden okuyabilirim, nereden temin edebilirim?

Ek olarak, sorunların çözümü için mevcut anti-cheat yazılımlarını kaldırmaktan başka seçenek var mı?

Son düzenleme:
O kitabı nereden okuyabilirim, nereden temin edebilirim?

Ek olarak, sorunların çözümü için mevcut anti-cheat yazılımlarını kaldırmaktan başka seçenek var mı?

Amazon üzerinde satışı olması lazım kitabın. Türkiye içerisinde resmi satıcısı var mı bilmiyorum.

İşletim sistemini güncel tutmaktan başka yapılacak pek bir şey yok. Uyumsuz çalışan programları tespit edip kaldırmak gerekebiliyor.

Amazon üzerinde satışı olması lazım kitabın. Türkiye içerisinde resmi satıcısı var mı bilmiyorum.

İşletim sistemini güncel tutmaktan başka yapılacak pek bir şey yok. Uyumsuz çalışan programları tespit edip kaldırmak gerekebiliyor.
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Aydınlandım bayağı. Sağolun varolun.

Özetle: İşletim sistemi güncel olsa dahi, bu tarz hatalar alınabilmesi olağan bir durum. Hal böyle olunca da yazılımı silmekten başka çare yok. Ya yazılımı silecek, ilgili oyunları oynamaktan vazgeçecek, ya da mavi ekranlara boyun eğecek. Windows 10 için böyle olsa gerek.
Windows 11'e halen beta diyebilir miyiz? Bu dediklerimiz, Windows 11 için de geçerli mi yoksa?

Kitabın .pdf halini buldum, paylaşayım.

Bu arada çok güzel açıklamışsınız, teşekkür ederim.

Sadece Anti-Cheat kaldırıp tekrar kurmak bazen işe yaradığını söylemek istiyorum.

Geri
Yukarı