Anti Glare Kaplı Monitör Nasıl Temizlenir?

Daha fazla  
Asus 23 inch Vx239h model İPS bir monitör kullanıyorum. Monitör bildiğiniz üzere en üst katmanında Anti Glare kaplama veya mat ekran diye tabir edilen yansıma engelleyici bir yüzey barındırıyor.
Bu tip monitörleri ıslak bir cam beziyle silince ne yazık ki anti glare kaplama aşırı derecede leke yapıyor. Fakat ekranımda mikrofiber bez ile çıkmayan tükürük kalıntıları vs var. Ayrıca ıslak bezin leke yapmadığını bilmeden önce çok ufak bir yeri silmiştim.

Konuya gelirsem monitörü temizlemek için şu internette 20TL civarlarında satılan LCSD monitör temizleme setlerini kullanabilir miyim ? Lekeleri temizler mi yoksa daha çok berbat mı eder ?
Kullanan arkadaşlarda yorum yaparsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım konumu buldum. Bende böyle bir konu açacaktım. Bende dediğiniz bezde var, LCD temizleme spreyi de var. Ama dediğiniz gibi leke yapıyor genede. Faydası olmuyor açıkçası. O katman acaba çıkarılabilir mi?

Sanırım konumu buldum. Bende böyle bir konu açacaktım. Bende dediğiniz bezde var, LCD temizleme spreyi de var. Ama dediğiniz gibi leke yapıyor genede. Faydası olmuyor açıkçası. O katman acaba çıkarılabilir mi?

Çıkarılabileceğini sanmıyorum. Spreyde etkisizse daha iyi bir çözüm olmadığı sürece kafaya takmadan kullanmak zorunda kalacağız sanırım.

++

+

Bende de mat ekran notebook var organik LCD ekran temizleyici sprey ve mikrofiber bez ile siliyorum. Sildikten sonra iz bırakıyor fakat ekran kapalı olmadığı sürece belli olmuyor. Kullandığım ürün bu eğer almak istersen. Klavye, ekran her şeyi bununla temizliyorum. Ayrıca mikrofiber bezi asla pis bekletme. VPW 240/LQ DOĞAL FORMÜLLÜ LCD TEMİZLEME SETİ Fiyatı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı