Anti virüs gerekli mi?

O paronayaklık değil bilinçsizlik. İkisi bir arada aktif kullanılmaz. Kaspersky ıs ve üzeri ise MBAM Free olarak kullanın veya kaldırın.

Peki, bende Kaspersky'ın password Manager'ı ve Malwarebytes'ın anti virüsü var. Onun dışında Google'da Kaspersky'ın ve Malwerabytes'ın eklentisi var. Mavi ekran gibi sıkıntılar çıkartır mı?

Hiçbir antivirüs gerekli değil. Ne açtığına dikkat edip Windows güncellemelerini düzenli yap. Yeterli.

Deminki yanıtlarda yazdığım gibi. "Emniyet kemerine gerek yok. Siz kurallara uyun yeterli" şurda kaç defa yazdım. En iyi örnek wannaCry. SMB protokolü açığı yüzünden bulaşması için internete bağlı olman yeterliydi. Hala neye göre savunuyorsunuz anlam veremiyorum. Windows Defender hem yanlış tespit oranı aşırı yüksek. Hem de veri tabanı çok küçük. Sisteme virüs girse tespit etmesi çok düşük bir ihtimal.

Hocam Security Cloud'da ücretli değil mi?

Kurulum esnasında ücretsiz denemeyi reddedersen ücretsiz oluyor.

Windows Defender hem yanlış tespit oranı aşırı yüksek. Hem de veri tabanı çok küçük. Sisteme virüs girse tespit etmesi çok düşük bir ihtimal.
Hala neye dayanaraktan böyle saçma derecede iddialı sözler söylediğinizi merak ediyorum. Testler ve değerlendirmeler tam tersini gösteriyor zira.

Hala neye dayanaraktan böyle saçma derecede iddialı sözler söylediğinizi merak ediyorum. Testler ve değerlendirmeler tam tersini gösteriyor zira.

İnsanların yaşadıkları. Görmek için uzaklara gitmenize gerek yok. Yukarıda arama kısmı var. Oraya "virüs" yazın göreceksiniz önceden "Defender yeterli yhaa" deyip sonra virüs yiyenlerle dolu. Şimdi ne diyeceğinizi tahmin ediyorum "oNlAr KoRsAn KullAnIyOR""ondan şimdiden cevabımı vereyim. Korsan programlarda virüs olabilir evet ama bir antivirüs'ün o virüslü programı engellemesi lazım.

İnsanların yaşadıkları. Görmek için uzaklara gitmenize gerek yok. Yukarıda arama kısmı var. Oraya "virüs" yazın göreceksiniz önceden "Defender yeterli yhaa" deyip sonra virüs yiyenlerle dolu. Şimdi ne diyeceğinizi tahmin ediyorum "oNlAr KoRsAn KullAnIyOR""ondan şimdiden cevabımı vereyim. Korsan programlarda virüs olabilir evet ama bir antivirüs'ün o virüslü programı engellemesi lazım.
Bilmiş arkadaşım, o bahsettiğin konulara yazma ihtiyacı hissedip 'virüs tam olarak nasıl bulaştı?' diye sorduğumda aldığım cevap genel olarak 'Defender uyarı veriyordu, ben de kapattım' oluyor. Yakın bir zaman içinde yaşanan örneği:

Ne gördün ne yaşadın, bu konudaki bilgin, çapın ne ki bu kadar iddialı bir şekilde konuşabiliyorsun anlamak güç.

Bilmiş arkadaşım, o bahsettiğin konulara yazma ihtiyacı hissedip 'virüs tam olarak nasıl bulaştı?' Diye sorduğumda aldığım cevap genel olarak 'Defender uyarı veriyordu, ben de kapattım' oluyor. Yakın bir zaman içinde yaşanan örneği:

Ne gördün ne yaşadın, bu konudaki bilgin, çapın ne ki bu kadar iddialı bir şekilde konuşabiliyorsun anlamak güç.

WD de kötü değil. Açıkcası crack tarzı şeylerle uğraşmayacaklar için ideal. Gerçek zamanlı koruma kapatılırsa işte o zaman yandı kullanıcı. WD’nin onunla ilgili yapacak bir şeyi yok ama WD'nin diğer AV'lerin yanında biraz daha küçük kaldığı, acı bir gerçek.
WD de kötü deil açıkcası crack tarzı şeylerle uğraşmayacaklar için ideal gerçek zamanlı koruma kapatılırsa işte ozaman yandı kullanıcı WD’nin onunla ilgili yapıcak birşeyi yok ama WD dier AV lerin yanında birazdaha küçük kaldığı acı bir gerçek
Ama bu demek değilki WD aşırı derecede kötü örnek vereyim eski bilgisayarımı Trojan yüzünden kaybettim Youtube işine gireyim dedim video çekme programı indirdim sonra cracklisini indireyim dedim (bandican değil) sonuçta full versiyon tam özellik neyse sonra kapadım WD’yi sağ altta şak Trojan hindistanlı biri atmıştı videoyı ırızbı cıcı ya neyse yaptık bi eşşeklik sonra işte şak Trojan sonra google açılıyor kendi kendine harddisk bozuldu falan sağ altta 18+ şeyler geliyor WD’yi kapamasam bunlar olmazdı çünkü ilk indirmeyi denediğimde uyarı vermişti bende kapamıştım.

Bilmiş arkadaşım, o bahsettiğin konulara yazma ihtiyacı hissedip 'virüs tam olarak nasıl bulaştı?' Diye sorduğumda aldığım cevap genel olarak 'Defender uyarı veriyordu, ben de kapattım' oluyor. Yakın bir zaman içinde yaşanan örneği:

Ben daha önce buna aşırı benzer bir antivirüs gereklimi tartışmasına girmiştim ve şöyle bir şey yazmıştım: Benim çocukluğumda kullandığım bir bilgisayar vardı ve benim çocukluğum virüslerle doludur. O bilgisayar oldukça fazla format yediği için önceki Windows'ların yedekleri vardı ama o yedeklerle birlikte eski Windows'lardaki virüslerde geldi. O bilgisayarın harddiski çöp olmaya doğru gittiği için yedekleri almaya koyuldum ama biliyorum o bilgisayarda virüs var. Defender taraması temiz çıktı(yedekleri özel tarattım yine bir şey çıkmadı) sonra güvenemeyip k.s.c indirip tam tarama yaptım ve bilin bakalım kaç virüs çıktı :D. 21 virüs çıktı hepsini temizledim ve yedeklerini aldım. Bu yaşadığım WD'nin zayıflığını ortaya koyuyor.

@Sehrail Hiçbir şeyi ortaya koyduğu yok. Anekdotal kanıtları bu yüzden pek kaale almıyorum.

Devamlı geliştirilen bir program hakkında konuşurken bilmem kaç sene önceki bir deneyiminden yola çıkman zaten en büyük kabahatin.

İstenmeyen uygulamalara karşı koruma ayarı varsayılan olarak ancak Windows 10 sürüm 2004'ten beri açık. Bundan öncesine kadar kullanıcının Defender arayüzünden de bu ayarı değiştirmesinin bir imkanı yoktu. Bilgisayarda mevcut olan PUP'ler başka vendörlerin yazılımlarıyla yapılan taramalarda ortaya çıkınca kullanıcı, Defender'in bunları algılamada başarısız olduğunu sandı haliyle.

Ayrıca, Defender hakkında konuşurken 'AV'ler gerekli midir'i tartışmıyoruz. Microsoft Defender bir AV'dir.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Kaspersky ücretsiz versiyonu kullanıcam performans düşerse oyun sırasında devre dışı bırakırım.

Merhaba dostlar, yakın zamanda sistemimi kuracağım. Anti virüs yüklemeli miyim?
Korsanla işim olmaz. Normal bir kullanıcı gibi kullanıyorum interneti. Torrent asla kullanmam.
Kaspersky gibi bir yazılım performansı düşürür mü 1-2FPS olsa bile?

Olsa daha iyi olur ama pek de gereği yok açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı