Anti-Virüs Program Önerisi

Bitdefender+Malwarebytes Free. Bitdefender sürekli açık kullanıyorum. Arada sırada ise Malwarebytes Free ile tam tarama yapıyorum. Eğer şüphelendiğim bir dosya olursa her ikisiyle de taratıyorum.

Benim oyum Kaspersky'dan yana olurdu. Bilgisayarıma bir antivirüs yazılımı kuracaksam ilk tercihim hep bu yönde olur. Sürekli kendini ve veritabanını güncelleyen başarılı bir firma. Internet Security versiyonunu kullanabilirsiniz. :)

Gerek kaynak kullanımı gerekte veritabanı bakımından Kaspersky öneririm.
Kaspersky İnternet Security versiyonunu tavsiye ederim.
Avast ve Panda'dan uzak durmanızı tavsiye ederim.
İkisinide kullandım ama diğerlerine göre tırt kalıyorlar.
Veritabanı dediğiniz tam olarak nedir? Tespit edebildiği virüsler falan mı? Bugün birkaç yerde daha okudum merak ettim.

Malwarebytes aktif koruma için uygun değil. Antimalware ile Antivirüs farklı şeyler.
Avast bence kullanılmamalı. Önerim BitDefender.

Veritabanı dediğiniz tam olarak nedir? Tespit edebildiği virüsler falan mı? Bugün birkaç yerde daha okudum merak ettim.
Antivirüsler temelde 2 prensiple çalışırlar: veritabanına dayalı algılama sistemi ve sezgisel analiz. İncelenmek istenen dosyanın veya programın, zararlı yazılımların eklendiği ve sürekli güncellenen bir veritabanında bulunup bulunmadığı kontrol edilir. Diğer bir temel yöntem ise sezgisel analiz. Programın davranışları incelenir ve zararlı olduğu düşünülecek bir davranış var mı yok mı değerlendirilir. Ancak bu yöntem veritabanına dayalı olan teknik kadar güçlü değildir.

AV olarak Kaspersky IS veya Bitdefender öneririm.

Merhabalar. Bilgisayarım için Anti-Virüs programı satın almak istiyorum. İnternette biraz araştırma yaptım ve genelde Avast, Kaspersky, Panda ve Bitdefender isimleri karşıma çıktı. Bunları kullanan kişiler tecrübelerine göre bir öneride bulunursa çok sevinirim. Ayrıca bunlar dışında iyi olduğunu düşündüğünüz bir programı da tavsiye edebilirsiniz?

Bence antivirus yazılımı satın almak gereksiz bir masraf. PC´nizde ne yaptığınızdan eminseniz ve hangi şartlar altında sisteme malware bulaşabileceğini biliyorsanız güvendesiniz demektir. Şüphelendiğiniz dosyaları VirusTotal´de 60´dan fazla antivirus yazılımına ücretsiz bir şekilde taratabilirsiniz. PC´nizde bir antivirus programının kurulu olmasına alışıksanız ClamWin´i kullanabilirsiniz. Hafif bir programdır. Bu nedenle sisteminizi yormaz. Ayrıca özgür yazılımdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı