Anti-Virüs programını sildikten sonra virüs bulaştı

Hylex

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Normalde Kaspersky kullanıyordum sonra silesim geldi. Windows Defender ve Firewall'a güvendim sildim, aradan birkaç gün sonra crack oyun indirecektim "indir" tuşuna basdım sonra bir siteye attı "linke git"e bastım ve bir siteye attı, Full simsiyah bomboş bir site idi ve atar atmaz "Click HERE.exe" dosyasını indirdi Windows Defender karantinaya aldı, silmeye çalıştım falan, virüsün türü trojan'miş, bugünde tekrardan benzer bir virüs indi, açmadım, yine bildirim yağmuru yağdı Windows Defender'dan. Kontrol ettim presenoker adındaydı virüs, virüslü dosyanın adı ise hatırladığım kadarıyla. Recylebin:$497TH978W4GnWO934U0R89'ni:'di sanırım forumlara baktım, herkes " Anti-Virüs için Kaspersky indir ve anti-malware için Malwarebytes indir" yazmış bende hemen malewarebytes'i indirdim çünkü önceden Kaspersky vardı, şimdi Kaspersky'ı indirmeme gerek var mı ve malware ve virüs aynı kategoride değil mi? Malwarebytes hem Anti-Virüs hem de anti-malware değil mi ya da Kaspersky hem Anti-Virüs hem de anti-malware değil mi? İkisini de indirsem sistem çok yavaşlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes anti virüs değildir. Tarama yapmak için kullanılabilir. Acilen Kaspersky indirmenizi şiddetle tavsiye ederim. İkisi aynı anda yüklüyken sisteminiz çok çok kötü değilse yavaşlamaz. Üstelik yavaşlasa bile bilgisayarın kontrolünü tamamen kaybetmekten iyidir.

Boş ver, Silesin gelir belki yine.
Windows Defneder Aktif ise o bile güzel iş yapıyor. Malware ve diğer türleri ne kadar iyi korur onu bilemeyiz.

Öyle kafanıza göre AV silerseniz böyle olur. Eğer zamanında AV'yi silmeseydiniz şu an Gerçek Zamanlı Koruması sayesinde virüs sisteme bulaşamadan etkisiz hale gelebilecekti.

Malwarebytes'ı arada bir tarama yapmak için indirirsen bir sorun olmaz tabii gerçek zamanlı koruması kapalı olacak. Kaliteli bir AV kullanmaya da devam et bana kalırsa Kaspersky Bitdefender gibi.

Öyle kafanıza göre av silerseniz böyle olur. Eğer zamanında Av'yi silmeseydiniz şu an gerçek zamanlı koruması sayesinde virüs sisteme bulaşamadan etkisiz hale gelebilecekti.

Malwarebytes'ı arada bir tarama yapmak için indirirsen bir sorun olmaz tabii gerçek zamanlı koruması kapalı olacak. Kaliteli bir av kullanmaya da devam et bana kalırsa Kaspersky Bitdefender gibi.

Sanırım yanlış anlatdım virüs bulaşmadı ilk virüs (clickhere.exe adında olan) çok şüpheli olduğundan açmadım ama 2. virüs indirme bileşeniymiş açmam gerekiyormuş açtım ve açınca hata verdi sistem, açmadı yani dosya indirilmişken uyarı almıyorum ama açınca alıyorum ve erişimi engelliyor Defender.

Sanırım yanlış anlatdım virüs bulaşmadı ilk virüs (clickhere.exe adında olan) çok şüpheli olduğundan açmadım ama 2. virüs indirme bileşeniymiş açmam gerekiyormuş açtım ve açınca hata verdi sistem, açmadı yani dosya indirilmişken uyarı almıyorum ama açınca alıyorum ve erişimi engelliyor Defender.
Sorun ne anlamadım ki?

Dosya Ekleri

• 1634407454652.png
    1634407454652.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 36
Bilmiyorum virüs inilimi aktifmi anlamıyorum az şu an tam tarama yapıyorum başlarında 2 tane buldu yani :( Kaspersky indireceğim.
Tamamdır, Malwarebytes ve Kaspersky ikilisi ile Tam Tarama yap çıkanları da sil.
İsteğe bağlı olarak sistemde sadece Kaspersky kalabilir, Malwarebytes'ın da kalmasını istersen gerçek zamanlı korumasını kapatman gerekiyor.

Tamamdır, Malwarebytes ve Kaspersky ikilisi ile tam tarama yap çıkanları da sil.
İsteğe bağlı olarak sistemde sadece Kaspersky kalabilir, Malwarebytes'ın da kalmasını istersen gerçek zamanlı korumasını kapatman gerekiyor.

İkisinin de gerçek zamanlı korumasını açarsam sistem yavaşlar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı