Anti-virüs yazılımı almalı mıyım?

qweqw3q

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Potansiyel Oyun Geliştiricisi
Bilgisayarımı aşağı yukarı 1 senedir formatsız kullandım. Herhangi bir virüs bilgisayarıma da bulaşmadı. Ancak 0'dan format atıp office tarzı programlar yükleyeceğim. Bunların yanında yine de kurup kurmamak arasında gidip geliyorum. İstediğim yazılım RAM tüketimi az olmalı ayrıca bilgisayarın çalışmasını, açılış hızını düşürmemeli.

1) Önerebileceğiniz herhangi bir ücretsiz antivirüs yazılımı var mı?

2) N11 üzerinden antivirüs ürün anahtarı almayı düşünüyorum. Düşündüğüm şu ikisi var önerir misiniz, istediğim özelliklere uygun mu?

McAfee AntiVirus Plus 1 YIL

AVAST Antivirüs 2019 Orjinal Lisans 5 YIL

Son düzenleyen: Moderatör:
3 sene aralıksız Norton Premium sürüm kullandım sıkıntı yaşamadım, sonra almayı bıraktım. Hala yaşamıyorum, yani kullanmıyorum. Oyna devam:D

Bilgisayarımı aşağı yukarı 1 senedir formatsız kullandım. Herhangi bir virüs bilgisayarıma da bulaşmadı. Ancak 0'dan format atıp office tarzı programlar yükleyeceğim. Bunların yanında yinede kurup kurmamak arasında gidip geliyorum. İstediğim yazılım RAM tüketimi az olmalı ayrıca bilgisayarın çalışmasını, açılış hızını düşürmemeli.

1) Önerebileceğiniz herhangi bir ücretsiz antivirüs yazılımı var mı?

2) N11 üzerinden antivirüs ürün anahtarı almayı düşünüyorum. Düşündüğüm şu ikisi var önerir misiniz, istediğim özelliklere uygun mu?

McAfee AntiVirus Plus 1 YIL

AVAST Antivirüs 2019 Orjinal Lisans 5 YIL
Avast ve McAfee'nin iyi olduğunu düşünmüyorum.
Kaspersky alabilirsiniz. Ancak Office'yi orijinal yükleyecekseniz ondan da virüs bulaşmaz zaten. Boşuna paranızı vermenize gerek yok.

14,90 TL'ye "AVAST Antivirüs 2019 Orjinal Lisans 5 YIL" gibi yazan N11 ilanından bahsediyorsan bunun yasallığı tartışılır. Seneliği 109,99 TL'dir. Avast Store | Tüm Bilgisayar Güvenlik Ürünleri ve Hizmetleri

Aynı durum McAfee için de geçerli. McAfee Antivirüs Yazılım Çözümleri | McAfee™ Resmi Mağazası

Tüm uygulamalarınız yasal da olsa her zaman zararlı bulaşma olasılığı var. Yasal olan güvenlik yazılımı kullanmanız sizin için avantaj olur. Her firmanın kendine özgü özellikleri mevcut. İhtiyacınız dahilinde size ne uygunsa o yazılımı kullanın. Belirttiğiniz iki antivirüs yazılımı da köklü firmaların ürünleridir.

Bilinçli bir kullanıcı olursan, Windows 10'da bulunan Windows Defender işini görüyor. Ancak yine de Antivirüs yazılımı kullanmakta fayda görüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı